Lifting laserowy

Lifting twarzy – to możliwe bez skalpela

Medycyna estetyczna z powodzeniem zastępuje dziś tradycyjny chirurgiczny lifting zabiegiem laserowym, który jest bezinwazyjny, bezpieczny i skuteczny. To świetny wybór dla wszystkich, którzy chcą odmłodzić twarz.

Kiedy twarz potrzebuje liftingu laserowego

Tkanki twarzy zmieniają się z wiekiem. Jest to proces fizjologiczny i nie można go powstrzymać, ale można opóźnić jego efekty. Kiedy skóra w tej okolicy rozciąga się, traci elastyczność, opadają jej kontury, a owal ulega zniekształceniu, możemy te zmiany złagodzić.

By zdecydować, czy Twoja twarz potrzebuje liftingu laserowego, odpowiedz na poniższe pytania:

  • Czy Twoja skora straciła napięcie, stała się cienka, mało elastyczna?
  • Czy mocno uwidoczniły się kurze łapki, linie marionetki, zmarszczki wokół ust, mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe?
  • Czy zauważasz rozszerzone pory?

Jeśli chcesz pozbyć się tych niedoskonałości, zabieg liftingu laserowego jest dla Ciebie.

Nieinwazyjny lifting laserowy lublin

Wszystkie rodzaje liftingów laserowych w Lublinie

Lifting laserowy twarzy przy użyciu wykorzystuje zjawisko frakcjonalnej fototermolizy, która wywołuje w tkankach kontrolowany proces zapalny. Wiązka laserowa powoduje w skórze mikrouszkodzenia sięgające od 0,5 do 1,5 mm, pomiędzy którymi pozostają miejsca nieuszkodzonej tkanki. W tym momencie organizm rozpoczyna procesy naprawcze, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra ulega zagęszczeniu. W efekcie poprawia się jej elastyczność i napięcie.

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, dobieramy zakres zabiegu do stanu skóry i możliwych do uzyskania efektów.

  • Peeling laserowy – to zabieg przeprowadzany w wersji średniej lub głębokiej, dzięki któremu możemy poradzić sobie z drobnymi zmarszczkami, brakiem jędrności w przypadku skóry delikatnej i cienkiej; w jego wyniku poprawia się jej faktura, a produkcja kolagenu zostaje wzmożona.
  • Frakcjonowanie SMOOTH – jest to rodzaj profilaktyki przeciwstarzeniowej, stosowany także wtedy, kiedy widoczne są zmiany takie jak zwiotczenie owalu twarzy, utrata elastyczności i gęstości skóry.
  • Resurfacing – to głęboki peeling laserowy przeznaczony dla zwiotczałej skóry dojrzałej, na której uwyraźniły się bruzdy i zmarszczki; zabieg poprawia gęstość i napięcie tkanki, stymuluje produkcję kolagenu.
  • Frakcjonowanie 3D – nazywane bywa liftingiem głębokim, polegającym na kontrolowanym wytworzeniu termouszkodzeń w głębokich warstwach skóry, co stymuluje fibroblasty do zintensyfikowania produkcji kolagenu, a w konsekwencji do radykalnego odmłodzenia tkanki.
  • Fotoodmładzanie T3 – zabieg ukierunkowany jest na poprawę jakości trzech właściwości tkanki skórnej: napięcia (tightness), kolorytu (tone) i faktury (texture). Dzięki niemu zniwelujemy zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia, ponieważ wiązka laserowa dociera tu do głębokich warstw skóry, czego efektem jest trwała regeneracja kolagenu.
  • Remodeling TWINLIGHT – ta dwuetapowa procedura łączy efekty odmładzania ablacyjnego (frakcjonowanie) oraz nieablacyjnego (fotoodmładzanie T3, frakcjonowanie 3D), dając radykalne efekty.
  • Endolifting laserowy 4D – to obecnie najbardziej zaawansowany zabieg laserowego liftingowania, łączący w sobie aż cztery procedury ablacyjne i nieablasycjne (EndoLifting®, PIANO®, FRAC3®, SupErfacialTTM), obejmujące wszystkie warstwy skóry.

Dzięki tak dużemu wachlarzowi zabiegów możemy sprawić, że przebudowie ulegnie 20% skóry lub nawet 100% – wszystko zależy od oczekiwań i indywidualnych predyspozycji.

Lifting dopasowany do potrzeb twarzy

Sekretem efektywnego liftingu twarzy jest narzędzie, które wykorzystujemy do odmładzania. Nasi specjaliści na co dzień pracują z laserem Fotona Spectro SP, wyposażonym w przeznaczoną do ablacyjnego liftingowania końcówkę Er:YAG. Laser ten emituje długą falę 2949 nm, która zapewnia poprawę napięcia skóry przy minimalnej głębokości penetracji. Uszkodzone energią lasera tkanki usuwane są poprzez odparowanie za pomocą głowicy frakcjonującej. Kiedy połączymy działanie końców Er:YAG z końcówką Nd:YAG, możemy objąć wiązką laserową wszystkie warstwy skóry – od powierzchniowych, przez średnie, po głębokie – i w ten sposób uzyskać całkowity lifting twarzy.

Możesz wyglądać młodziej

Laserowy lifting twarzy jest zabiegiem, dzięki któremu Twoja twarz odmłodnieje. Nasi specjaliści pomogą dobrać rodzaj zabiegu tak, by uzyskać satysfakcjonujące efekty – zapraszamy na konsultacje do Laser Esteti Med w Lublinie.

Menu