Cztery wymiary odnowy skóry z endoliftingiem 4D

Korzystając z lasera Fotona Spectro SP Er:YAG oraz Nd:YAG możemy wykonywać skuteczny, kilkuetapowy endolifting 4D. To cztery kroki przeciw starzeniu się skóry i cztery metody w jednej. Dzięki działaniu na różnych głębokościach skóry zabieg ten określa się jako kompleksowy.

Czym charakteryzuje się endolifting 4D oraz jakie przynosi efekty

Kluczową kwestia jest działanie zarówno na powierzchni skóry, czyli w obrębie naskórka, jak również w znacznie głębszych jej warstwach. Wymierne rezultaty dla kondycji skóry to między innymi suwanie zarówno niedoskonałości na powierzchni, jak i stymulowanie produkcji kolagenu dla młodszego wyglądu cery, które to odbywa się w skórze właściwej. Włókna siateczkowate, sprężyste i kolagenowe ulegają z czasem degradacji, lecz współczesna laseroterapia pozwala je wzmacniać, regenerować i tym samym przywracać młodzieńczy wygląd.

endolifting 4d laserowy

Cztery fazy zabiegu z laserem frakcyjnym

Poniżej opisujemy poszczególne fazy zabiegu:

1. EndoLifting

Bazuje na nieablacyjnej funkcji lasera Er:YAG. Wykonuje się go od wewnętrznej strony jamy ustnej – warto dodać, że to jedyny tego typu zabieg na świecie. Wiązka laserowa aktywizuje mięśnie wokół ust, pobudzając je do kurczenia się. Dzięki temu mięśniom przywrócone zostaje prawidłowe napięcie, a tym samym – owal twarzy zostaje zachowany. Skóra produkuje nowe włókna kolagenowe, co skutkuje:

  • wypełnieniem bruzd wokół nosa i warg,
  • minimalizacją zmarszczek mimicznych,
  • zwiększeniem gęstości skóry.

2. Frac3

Podczas fazy drugiej laser niszczy skórne niedoskonałości: zarówno te znajdujące się na jej powierzchni, jak i te ulokowane głębiej. Usuwa:
popękane naczynka krwionośne,

  • gruczoły łojowe, które nie działają prawidłowo (na przykład wytwarzają zbyt dużo sebum),
  • przebarwienia,
  • włókna kolagenowe o nieodpowiedniej strukturze.

Warto podkreślić bezpieczeństwo oraz skuteczność tej metody. Dzięki jej zastosowaniu skóra jest widocznie gładsza, rozjaśniona i rozświetlona, a pory i naczynka – zwężone. Etap Frac3 przeprowadzania endoliftingu 4D jest bezbolesny i nieinwazyjny. Pacjenci gabinetu Laser Esteti Med doceniają ponadto fakt, że po jego zakończeniu nie widać na skórze żadnych oznak, niewymagany jest okres rekonwalescencji.

3.Tryb Piano z głowicą Nd:YAG

Procedura skupiona jest na rozgrzaniu głębszych warstw skóry do wyższej temperatury, co prowadzi do skurczenia włókien kolagenowych. Następuje wówczas produkcja kolagenu i elastyny od podstaw – ten proces przejawia się znacznie większą jędrnością i elastycznością skóry. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a bruzdy wypełniają się, dzięki czemu stają się mniej widoczne.

4. SupErfacialTTM

Ostatni z etapów endoliftingu 4D polega na złuszczeniu naskórka w procesie odparowywania. Skutkuje to zniwelowaniem przebarwień oraz blizn, a także poprawą równego kolorytu skóry, która staje się rozświetlona i nabiera świeżości. Procedura ta wiąże się z uczuciem lekkiego pieczenia oraz, po pewnym czasie, łuszczeniem. Są to zupełnie naturalne efekty uboczne, ważne dla dalszej regeneracji skóry.

Dla złagodzenia dyskomfortu proponujemy naszym Pacjentom możliwość skorzystania z systemu chłodzenia skóry CRYO, niwelującego ewentualne nieprzyjemne doznania podczas oddziaływania lasera na skórę. Chłodny nawiew jest alternatywą dla tradycyjnych metod znieczulenia miejscowego, przy tym całkowicie nieinwazyjną.

Laser Esteti Med z Lublina – możesz na nas polegać

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią udzielamy informacji dotyczących endoliftingu 3d oraz innych zabiegów wykonywanych w naszej klinice, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Wyróżnia nas doświadczony zespół i sprzęt najwyższej jakości, warto nam zaufać.

Menu