Medycyna estetyczna

W ramach medycyny estetycznej wykonywane są zabiegi zapobiegające starzeniu się skóry, a także przywracające stan sprzed widocznych zmian, będących objawem upływu czasu. Pełne spektrum możliwości w postaci profesjonalnych urządzeń oraz preparatów sprawia, że możemy skutecznie pomagać osobom, które chcą w bezpieczny sposób zadbać o swój wygląd, a pośrednio również o zdrowie i dobre samopoczucie. W gabinecie Laser Esteti Med przyjmujemy Pacjentów z Lublina i innych miast, zapewniając dostęp do indywidualnie dobranych rozwiązań.

Zabiegi nieinwazyjne oraz mało inwazyjne, zawsze wysoka skuteczność

Aby w widoczny sposób wpłynąć na stan i kondycję skóry lub wykonać zabieg mający na celu poprawę urody, mamy do dyspozycji urządzenia do wykonywania mezoterapii igłowej i bezigłowej, zapewniamy również wyselekcjonowane preparaty stosowane podczas zabiegów iniekcyjnych. Podskórnie podajemy między innymi kwas hialuronowy, botoks oraz tzw. koktajle, czyli mieszanki składników odżywczych.

Celem zabiegów medycyny estetycznej może być między innymi:

 • poprawa jędrności i ukrwienia cery – z czasem skóra twarzy, ale również szyi i dekoltu, traci swoją gęstość; odpowiednio wspomagana odzyskuje zdolność szybkiej regeneracji, może zostać odmłodzona nawet o kilkanaście lat;
 • redukcja zmarszczek – wysoka skuteczność zarówno w przypadku pierwszych drobnych zmarszczek mimicznych, jak też głębokich, utrwalonych bruzd niezależnie od ich umiejscowienia („lwia zmarszczka” na czole, bruzdy nosowo-wargowe etc.);
 • wolumetria twarzy – modelowanie twarzy zbyt szczupłej, z wiotką skórą, z widocznie nieproporcjonalnym konturem; preparaty wypełniające mogą być wprowadzane w policzki i okolice kości policzkowych, w skronie, żuchwę, podbródek);
 • powiększanie ust – zarówno w ramach wolumetrii, czyli wyrównywania dysproporcji pomiędzy lewą i prawą stroną ust, jak też na potrzeby zwiększenia objętości warg zależnie od pożądanego efektu; większa czerwień wargowa wygląda korzystnie; dodaje ustom wyrazu;
 • usuwanie przebarwień – tak w przypadku pojedynczych zmian barwnikowych, jak i przy rozległych przebarwieniach, współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg możliwości przywracania zdrowego kolorytu skóry twarzy i całego ciała;
 • eliminacja blizn i rozstępów – gdy nie dochodzi do samoczynnego wygładzania, rozjaśnienia oraz zmniejszenia tych zmian, należy wybrać radykalne działania, na przykład podskórne zastosowanie określonych preparatów;
 • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej – wybierana zarówno przez osoby zmagające się z nadwagą dotyczącą całego ciała, jak też otłuszczeniem miejsc trudno poddających się klasycznemu odchudzaniu, czego przykładem jest podbródek, przedramiona, plecy;
 • niwelowanie problemu nadpotliwości – pocenie się dłoni oraz stóp już od lat rozwiązywane jest skutecznie w ramach zabiegów z medycyny estetycznej, a rezultaty odczujesz po pierwszym zabiegu.

Gdy jeszcze zbyt wcześnie na laseroterapię, a typowe zabiegi chirurgiczne uważasz za zbyt inwazyjne, poniższe propozycje będą odpowiednią alternatywą.

Kwas hialuronowy dla nawilżenia i odmłodzenia skóry

Potencjał kwasu hialuronowego (HA) tkwi w jego zdolności wiązania wody. Jedna cząsteczka preparatu HA wiąże, czyli zatrzymuje w skórze, około 250 cząsteczek wody, co sprawia, że bez dodatkowych działań przywraca odpowiednie nawilżenie, odpowiedzialne również za jędrność skóry. Tak nawodniona, zregenerowana i odmłodzona cera wygląda świeżo, promiennie, jest gotowa na ewentualne dalsze zabiegi kosmetyczne.

Kiedy warto wybrać takie rozwiązanie? Gdy:

 1. celem jest poprawa stanu skóry, w tym redukcja zmarszczek,
 2. potrzebna jest wolumetria twarzy, zastosowanie wypełnień, zniwelowanie dysproporcji,
 3. zabieg ma służyć powiększaniu ust,
 4. problemem jest wypadanie włosów (HA sprawdza się również w trychologii).

Wielu problemom natury estetycznej można z powodzeniem przeciwdziałać, a gdy już się pojawią – skutecznie przywracać dobry stan i wygląd skóry.

Botoks na zmarszczki i nie tylko

Zastosowanie preparatu toksyny botulinowej typu A, zwanej potocznie botoksem (inna pisownia: botox), znane jest od lat. Prawidłowo dobrana ilość preparatu, odpowiednio wykonane iniekcje przez lekarza medycyny estetycznej i późniejsza kontrola nad prawidłowością efektów zabiegu to kluczowe kwestie, decydujące o możliwości uzyskania pożądanych efektów. Rezultaty osiągane są dzięki czasowemu rozluźnieniu mięśni pod wpływem botoksu – tak można pokrótce opisać mechanizm działania.

Szerokie spektrum działania botoksu dotyczy między innymi:

 1. wspomnianej w tytule redukcji zmarszczek niezależnie od przyczyn ich powstawania,
 2. korygowana opadających kącików ust i powiek, co wizualnie odmładza twarz,
 3. niwelowania nadmiernej potliwości poprzez iniekcję problematycznych miejsc,
 4. leczenia bruksizmu – mimowolnego nocnego zgrzytania zębami.

Bezpośrednie podanie preparatu w miejsce, które wymaga interwencji sprawia, że jest to zabieg należący do najbardziej precyzyjnych.

Mezoterapia bezigłowa na twarz i ciało

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej wyposażone jest w głowicę, która w zetknięciu ze skórą emituje prąd, wskutek czego w skórze zachodzi zjawisko elektroporacji. Oznacza to czasowe otwarcie kanalików w błonach komórkowych, a tym samym lepsze przenikanie preparatów w głąb skóry. Bez zastosowania igieł czy wiązki lasera, możemy dzięki temu skutecznie redukować problemy natury estetycznej, zależnie od potrzeb Pacjentów.

Na co dokładnie mogą zadziałać takie zabiegi? Warto je wybrać, aby:

 1. poprawić i ujednolicić koloryt skóry, pozbyć się również przebarwień,
 2. przywrócić utraconą gęstość skóry, poprawić owal twarzy,
 3. zredukować zmarszczki różnego pochodzenia, także te utrwalone,
 4. wyszczuplić ciało, usunąć cellulit,
 5. zredukować rozstępy, rozjaśnić blizny i inne niedoskonałości.

Już po pierwszym zabiegu zobaczysz efekty, natomiast pełne rezultaty widoczne są zwykle po serii 5-10 zabiegów i utrzymają się co najmniej kilka miesięcy.

Mezoterapia igłowa, czyli działanie bardziej dogłębne

Rezultaty mezoterapii bezigłowej mogą być podobne do tych z zastosowaniem wersji bezigłowej, lecz dzięki iniekcji możliwe jest bezpośrednie podane preparatów w większej ilości w głębsze warstwy skóry. Po zabiegu skóra regeneruje się krócej niż w bezigłowej wersji zabiegu, możliwe jest też zastosowanie metod dopełniających, na przykład terapii laserowej z odpowiednio ustawioną mocą lasera i trybem pracy (między innymi tryb PIANO).

Przy braku przeciwwskazań do podskórnego podania preparatów, jest to sposób na:

 1. rewitalizację skóry, jej dogłębne nawilżenie oraz poprawę ukrwienia,
 2. wolumetrię twarzy z zastosowaniem kwasu hialuronowego,
 3. wypełnienie bruzd, zmarszczek, wygładzenie skóry,
 4. redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 5. usuwanie przebarwień, blizn, rozstępów.

Dbamy o komfort Pacjentów, stosując na skórę preparaty znieczulające. Kontakt z igłą nie jest dzięki temu bolesny, a sama mezoterapia przeprowadzana jest wtedy szybko, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Warto odkryć medycynę estetyczną na nowo

Chociaż sama dziedzina jako dyscyplina medyczna funkcjonuje od lat 70. XX wieku, nieustannie poszerza się spektrum jej działania, wielofunkcyjność urządzeń i narzędzi, bezpieczeństwo stosowania poszczególnych preparatów. Korzystając z tych rozwiązań masz wiele możliwości dbania o swoją skórę, przeciwdziałania oznakom starzenia. Promienna twarz oraz dobra forma ciała przekłada się niemal na każdy aspekt życia. W Laser Esteti Med o szczegółach można porozmawiać ze specjalistą.

Menu