Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapię bezigłową stosujemy u Pacjentów, którzy chcą wyraźnych efektów bez ingerencji w strukturę skóry. Innowacyjne urządzenia oraz indywidualnie dobrane preparaty sprawiają, że można zadbać jednocześnie o zdrowie i urodę, osiągając rezultaty niemożliwe do uzyskania z zastosowaniem rozwiązań przeznaczonych do stosowania w domu. Warto poznać bliżej ten zabieg, w Laser Esteti Med wykonujemy go w pełni profesjonalnie.

Zdrowsza, jędrniejsza, lepiej odżywiona skóra

Wszechstronność zabiegów polega na możliwości podania tzw. koktajli, które zależnie od rodzaju, spełniają określone zadania. Do najpopularniejszych należą preparaty:

  • liftingujące – poprawa gęstości i jędrności skóry sprawia, że można przywrócić pożądany owal twarzy, unieść opadające kąciki ust i opadające powieki,
  • przeciwzmarszczkowe – dotyczy to zarówno profilaktyki przeciwstarzeniowej, jak też redukcji widocznych już zmarszczek mimicznych i pozostałych,
  • rozjaśniające – jako sposób na przebarwienia posłoneczne, polekowe, będące skutkiem uszkodzeń skóry, na przykład głębokich otarć,
  • antycellulitowe – rozbijanie tkanki tłuszczowej możliwe jest między innymi z użyciem L-karnityny oraz kofeiny,
  • redukujące rozstępy – charakterystyczne nieestetyczne pasma stają się mniej wyraziste, bardziej płaskie.

Warto zgłosić się do nas również wtedy, gdy Państwa celem jest poprawa ukrwienia skóry, tonizowanie napięcia mięśniowego. Działaniu poszczególnych preparatów można poddać niemal każdą partię ciała.

zabieg mezoterapii bezigłowej

Dlaczego działanie mezoterapii bezigłowej jest tak precyzyjne

Podstawą skuteczności zabiegów mezoterapii bezigłowej jest wykorzystanie zjawiska elektroporacji, w którym fale elektromagnetyczne powodują czasowe otwarcie kanalików w błonach komórkowych. Dzięki temu cząsteczki podawanych preparatów mogą wnikać w głębsze warstwy skóry. Powstaje podciśnienie, które wypycha toksyny z komórek. W ostatniej fazie zabiegu następuje normalizacja ciśnienia oraz zamknięcie kanalików.

Bez zastosowania igieł, w sposób przyjemny dla Pacjentów i nieinwazyjny, bezbolesny, osiągane są rezultaty porównywalne z efektywnością zabiegów bardziej inwazyjnych.

Głowica urządzenia emituje prąd w zetknięciu ze skórą, a kontrolowana przez specjalistę jest bezpieczna dla osoby, która poddaje się zabiegowi.

Przeciwwskazania, częstotliwość stosowania, zalecenia po zabiegu

Do przeciwwskazań ogólnych zaliczyć można ciążę i karmienie piersią, choroby serca, choroby żył, zmiany chorobowe oraz nadwrażliwość skóry, a dodatkowo ze względu na zastosowanie energii elektrycznej podczas zabiegu przeciwwskazaniami są: epilepsja, rozrusznik serca, metalowe elementy w ciele, na przykład poszczególne implanty.

Zależnie od partii ciała, kondycji skóry oraz zamierzonych rezultatów, zwykle wykonuje się 5-10 zabiegów w tygodniowych odstępach. Szczegółowy plan ustala specjalista.

Po zabiegu skórę należy odpowiednio nawilżać, a dla podtrzymania efektów ograniczyć palenie papierosów i spożycie alkoholu, zwiększyć ilość wypijanej wody. Jeżeli celem zabiegu było usunięcie przebarwień, konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.

Zapraszamy na mezoterapię bezigłową do naszego gabinetu

W gabinecie laseroterapii i medycyny estetycznej dbamy o komfort i bezpieczeństwo Pacjentów, stosując nowoczesne urządzenia oraz przebadane preparaty. Podczas każdej wizyty będziecie mieć Państwo pewność, że zabieg mezoterapii wykonuje specjalista.

Zapraszamy do kontaktu po więcej szczegółowych informacji.

Menu