Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych – najefektywniej laserem

Uporczywy trądzik pozostawia niekiedy na skórze nieestetyczne, wywołujące dyskomfort, zmiany o charakterze blizn, które są typowe dla wieku dorastania. Również wielu dorosłych zmaga się z bliznami, które powstają w wyniku trądziku różowatego. Jedne i drugie mogą być przyczyną kompleksów, zwłaszcza, że umiejscowione są w mocno widocznych miejscach, jak policzki, podbródek. Są one dość głębokie, wiec nawet kryjący makijaż nie pozwala na ich pełne zamaskowanie.

Dzięki laserowi frakcyjnemu, który umożliwia usuwanie blizn potrądzikowych, specjaliści medycyny estetycznej potrafią ten defekt zminimalizować, by Pacjenci mogli cieszyć się ładną, zdrową skórą.

Jak powstają blizny potrądzikowe

Trądzik to typowy dla wieku młodzieńczego, ale wstępujący także u dorosłych stan zapalny skóry prowadzący do powstania wyprysków. Jeśli są one nieprawidłowo leczone, wokół tych zmian skórnych zbierają się bakterie oraz martwe komórki, co zaburza proces gojenia.

  • Powstają wtedy ziarninujące zmiany w miejscach, w których wzrost włókien kolagenowych odbywał się w sposób nieustrukturyzowany.
  • Następnie powstają w skórze miejscowe zagłębienia o różnej rozległości i głębokości – niektórzy Pacjenci nazywają je „kraterami”. Oznacza to, że blizny, które powstają w wyniku trądziku (najbardziej typowe lokalizacje poza twarzą, to szyja, dekolt i plecy) są bliznami zanikowymi. Ich zaawansowanie zależy od tego, jak nasilone były wykwity skórne i jak bardzo zaburzone były procesy naturalnego gojenia.
  • U osób po 25 roku życia rozpoznajemy często trądzik różowaty, oporny na leczenie naskórne i doustne. Powstające w jego wyniku zmiany są trudne do usunięcia klasycznymi metodami.
Usuwanie niechcianych blizn

Niezależnie więc od tego, czy mamy do czynienia z bliznami po trądziku młodzieńczym, pospolitym lub różowatym, rekomendujemy laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

Jak laser leczy blizny potrądzikowe w Lublinie

Stosowane przez nas w leczeniu blizn potrądzikowych urządzenie to laser medyczny Fotona Spectro SP, który jest laserem frakcyjnym. Działa on bezinwazyjnie, emitując wiązkę światła, która w kontakcie z wodą zawartą w tkance skórnej, powoduje jej odparowanie. W ten sposób aktywowane są procesy intensywnej przebudowy skóry, w wyniku czego zmiany potrądzikowe ulegają redukcji, niezależnie od tego, jakie było podłoże ich powstania.

Efekty laserowego leczenia blizn potrądzikowych

Skóra z bliznami, które powstały w wyniku trądziku, jest na ogół skórą mieszaną, na której powierzchni zbiera się martwy naskórek, przez co staje się ona niedotleniona i przybiera szaro-blady odcień. Celem usuwania blizn potrądzikowych jest więc:

  • wygładzenie powierzchni skóry,
  • wypełnienie ubytków po zmianach zapalnych,
  • wyrównanie kolorytu.

Pierwsze efekty widać już po pierwszej laseroterapii, ale należy pamiętać o tym, że cała terapia obejmuje serię zabiegów.
Po zabiegu przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona ze śladami obrzęku. Czas gojenia po takim zabiegu wynosi od 3 do 7 dni i nie wiąże się z dużą niedyspozycją estetyczną.

W czasie zabiegu dbamy o maksymalny komfort naszych Pacjentów, dlatego standardowo stosujemy nowoczesny system chłodzenia – CRYO. Specjalna nakładka na laser wytwarza powiew chłodnego powietrza, dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie środków znieczulających.

Podaruj sobie piękną skórę

Jeśli borykasz się z niezadowoleniem z wyglądu swojej skóry z powodu blizn potrądzikowych, zapraszamy do naszych specjalistów z Laser Esteti Med w Lublinie. Laseroterapia przywróci skórze estetyczny wygląd, a Tobie – dobre samopoczucie.

Menu