Kwas hialuronowy

Uniwersalność kwasu hialuronowego (HA od: Hyaluronic Acid) polega na możliwości jego stosowania zarówno u osób młodych w ramach profilaktyki, jak również do cery dojrzałej, która wymaga znacznie większego wsparcia. Bezpieczna forma preparatu stosowanego w gabinetach medycyny estetycznej sprawia, że również Pacjenci korzystający z usług Laser Esteti Med mogą poznać dobroczynną moc hialuronu i zobaczyć, jak dobre efekty przynoszą wykonywane obecnie zabiegi.

Jedna metoda na wiele problemów

Kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach, również w ludzkiej skórze. Odpowiedzialny jest za wiązanie wody w skórze właściwej, jedna cząsteczka HA wiąże ok. 250 cząsteczek wody. Z wiekiem jednak ta efektywność spada, skóra traci więcej wody i bez wsparcia z zewnątrz wgląda niekorzystnie – pojawiają się pierwsze zmarszczki, przesuszenie, brak jędrności. Warto wtedy skorzystać z pomocy specjalisty.

ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Istotny jest tutaj aspekt wszechstronności stosowania HA. Odpowiednio dobrany, umiejętnie podany preparat, działa zarówno na większe obszary skóry, jak i na pojedyncze obszary. Bez zabiegów chirurgicznych osiągane są zadowalające, nieraz spektakularne efekty.

Szerokie spektrum działania HA to między innymi:

 • głębokie nawilżanie – każdy rodzaj skóry wymaga prawidłowego nawilżania, również skóra tłusta; w zabiegach kosmetycznych efekty są widoczne i odczuwalne znacznie dłużej niż przy stosowanych samodzielnie kremach czy maseczkach;
 • regeneracja i wzmocnienie skóry – odpowiednie nawilżenie sprawia, że szybciej mogą zachodzić procesy regeneracyjne, skóra staje się zdrowsza, lepiej odżywiona, wygląda znacznie młodziej;
 • redukcja zmarszczek – głębokie nawilżenie skóry na wszystkich jej poziomach to równowaga hydrolipidowa i aktywacja produkcji kolagenu oraz elastyny, czyli składników, które wypełniają zmarszczki od środka;
 • blask i młodzieńczy wygląd – prawidłowo nawilżona skóra oraz jej wygładzona powierzchnia to warunki, które sprzyjają korzystnemu odbijaniu światła, efektowi rozświetlenia.

Kwasem hialuronowym niwelować można również podrażnienia, przebarwienia. Nasz lekarz medycyny estetycznej przedstawi Państwu szczegóły zależnie od indywidualnych potrzeb.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym i rezultaty

Współczesne preparaty HA są biokompatybilne z kwasem hialuronowym występującym w skórze, co oznacza, że działają zgodnie z przeznaczeniem, nie wpływają na układ odpornościowy, nie powodują hemolizy. To sprawia, że preparaty takie mogą być stosowane bezpiecznie również na najbardziej wrażliwe okolice. Poniżej kilka przykładów zastosowania ostrzykiwania kwasem hialuronowym:

 • wygładzanie okolic oczu,
 • modelowanie ust,
 • wypełnianie zmarszczek głębokich,
 • korekta owalu twarzy,
 • odmładzanie skóry dłoni i ciała,
 • zabiegi trychologiczne.

Do każdego zabiegu dobierany jest odpowiedni rodzaj preparatu, aby w planowanej liczbie iniekcji osiągnąć określony rezultat.

Zabiegi kwasem hialuronowym w różnej postaci

Do przeprowadzania zabiegów kwasem hialuronowym stosujemy trzy jego wersje, aby efekty utrzymywały się na tyle długo, na ile jest to możliwe w danej wersji HA, czyli zwykle od 6 do nawet 24 miesięcy i dłużej. W związku z powyższym HA:

 1. usieciowany to wersja zagęszczona, przeznaczona do wypełniania najgłębszych zmarszczek i najbardziej radykalnych korekt owalu twarzy,
 2. częściowo usieciowany pomaga redukować mniej widoczne zmarszczki, daje efekt lekkiego wypełnienia,
 3. nieusieciowany działa rewitalizująco, nawilżająco, pomaga w przypadku skóry wymagającej odżywienia, doskonały jako profilaktyka przeciwstarzeniowa.

W Laser Esteti Med w Lublinie przed każdym zabiegiem przeprowadzamy wywiad medyczny, aby dobrać odpowiedni preparat do potrzeb Pacjenta.

Estetyka i profilaktyka jako optymalne połączenie

Doświadczenie lekarza medycyny estetycznej pozwala nam pomagać osobom, które w naszym gabinecie chcą odzyskać atrakcyjny wygląd, a także zapobiec powstaniu lub pogłębianiu się poszczególnych niedoskonałości. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością pomożemy również Państwu.

Menu