Laserowe ujędrnianie okolic oczu

Zabiegi ujędrniania okolic oczu wymagają niezwykle precyzyjnego działania z zastosowaniem odpowiednio dobranych metod. Delikatna skóra powinna być traktowana z należytą starannością, a liczbę zabiegów należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Idealnym rozwiązaniem są zabiegi z użyciem lasera Fotona Spectro SP, który działając w kilku następujących po sobie trybach, pozwala osiągnąć zamierzone rezultaty. Z takich usług korzysta coraz więcej kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

Jak laser pomaga ujędrnianie okolic oczu

Atutem laseroterapii i lasera Er:YAG (erbowo-yagowego), jest działanie na konkretne obszary, bez wpływu na pozostałe części twarzy i ciała. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a cała seria sprawia, że skóra odzyskuje:

  • elastyczność – odbudowa sieci włókien z kolagenu i elastyny, na których zatrzymuje się woda zaabsorbowana przez kwas hialuronowy, również ten znajdujący się naturalnie w skórze; to złożony proces, który przy wiotkiej skórze wymaga wspomagania;
  • napięcie – czyli łatwość naturalnego odkształcania się oraz powrotu do pierwotnej formy; ma to znaczenie zwłaszcza u osób z bardzo żywą mimiką, ze skłonnościami do zmarszczek mimicznych;
  • właściwy poziom odżywienia i nawilżenia – każda cząsteczka kwasu hialuronowego (HA) wiąże ok. 250 cząsteczek wody, dlatego im więcej HA w skórze, tym lepiej nawilżone i ujędrnione okolice oczu;
  • piękno i naturalny blask – nawilżona i gładka skóra lepiej odbija światło, wygląda bardziej świeżo, młodo, korzystnie.

Taka inwestycja we własny wgląd i dobre samopoczucie to dobra alternatywa, również gdy zawiodły inne metody lub stosowane samodzielnie preparaty.

laserowe ujędrnianie okolic oczu

Skóra wymagająca wsparcia

Sprawdzone działanie lasera frakcyjnego dotyczy wszystkich aspektów odpowiedzialnych za pożądany wygląd skóry wokół oczu. To strefa, gdzie skóra jest bardziej delikatna niż na całej twarzy, ma zaledwie 0,5 mm grubości. Nie została wyposażona w naczynia krwionośne, a włókna kolagenowe i elastynowe są w tej strefie znacznie cieńsze niż na pozostałej powierzchni twarzy. Mięśnie działają tutaj również inaczej – są odpowiedzialne jedynie za mruganie, a wskutek tego naturalnego procesu z czasem tworzą się tzw. kurze łapki.

Częstym problemem jest również przesuszenie skóry spowodowane niewielką liczbą gruczołów łojowych (zaledwie 200/cm2 vs nawet 800 cm2 w pozostałych strefach twarzy).

Utrata jędrności prowadzić może do opadania powiek, spotykanego często u kobiet i mężczyzn. Chociaż wielokrotnie podaje się przedział wiekowy Pacjentów bliżej 40-45 roku życia, opadające powieki ma wiele osób znacznie młodszych. Działanie lasera Er:YAG w ujędrnianiu okolic oczu przedstawi Państwu nasz specjalista podczas pierwszej wizyty.

Nieablacyjny laser frakcyjny, skóra bez uszkodzeń

Do takich zabiegów stosujemy jedną z opcji Fotona Spectro SP, czyli wiązkę erbowo-yagową. Bez uszkodzeń naskórka możliwe jest oddziaływanie na głębsze warstwy skóry i pobudzanie procesów opowiedzianych za jędrność skóry. Ponadto, zniwelowane lub zredukowane są zmarszczki, a efekty utrzymują się dłużej za sprawą działania w głębokich warstwach skóry.

Technika nieablacyjna polega na podgrzewaniu wnętrza skóry, bez naruszania warstwy rogowej naskórka oraz skóry właściwej. Można tą metodą wykonywać zabiegi zwane potocznie lunchowymi, ponieważ nie wymagają rekonwalescencji, pozwalają szybko wrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania i postępowanie po ujędrnianiu okolic oczu

Wykonywane w Laser Esteti Med zabiegi laserowego ujędrniania okolic oczu to procedury, do których nie mogą przystąpić kobiety w ciąży, podczas okresu karmienia piersią, a także osoby z infekcjami skóry, chorobami skóry, chorobą nowotworową. Po zabiegu nie należy opalać się w solarium i na słońcu, a na zewnątrz trzeba korzystać z kremów z odpowiednio wysokim filtrem UV.

Menu