Laserowe leczenie trądziku

Leczenie trądziku – wybierz najskuteczniejszą terapię

Laserowe usuwanie trądziku to obecnie metoda gwarantująca poprawę wyglądu znacznie efektowniejszą niż tradycyjnie stosowane, długotrwałe terapie. Dzięki temu szybko można odzyskać satysfakcjonujący wygląd i poprawę samopoczucia – niezależnie od tego, czy Pacjent jest nastolatkiem, czy osobą dorosłą.

Jaki trądzik można usuwać laserowo?

Zasadniczo wyróżnia się dwa typy trądziku – pospolity i różowaty.

  • Trądzik pospolity jest przewlekłą chorobą dermatologiczną, która dotyka gruczoły łojowe znajdujące się w skórze, głównie twarzy, szyi, dekoltu, pleców.
  • Najczęściej diagnozuje się ją u osób między 11 a 30 rokiem życia.
  • Do rozwoju trądziku dochodzi wtedy, kiedy gruczoły łojowe produkują nadmierną ilość łoju odpowiadającego za prawidłowe napięcieskóry i jej nawilżenie. Jeśli jednak jest go zbyt dużo, staje się czynnikiem podrażniającym, ponieważ wraz ze złuszczonym naskórkiem zatyka ujścia gruczołów. To z kolei powoduje, że wydzielina nie wydostaje się na zewnątrz, ale zbiera się pod skórą, tworząc zaskórniki, a w zaawansowanych przypadkach grudki oraz krostki, aż w końcu – guzki wypełnione ropą, po których zostają blizny wymagające leczenia.

Wiadomo, że u nastolatków za rozwój trądziku pospolitego odpowiadają typowe dla tego wieku zaburzenia gospodarki hormonalnej; nie wiadomo natomiast dokładnie, co powoduje jego rozwój u dorosłych, kiedy gospodarka hormonalna jest już ustabilizowana, ale przypuszcza się, że ma to związek z indywidualnymi predyspozycjami do nadprodukcji sebum. Do przyczyn trądziku zalicza się również czynniki psychologiczne, jak stres, a także kontakt ze szkodliwymi chemikaliami oraz przyjmowanie niektórych leków (kortykosteroidów, hormonalnych, antydepresyjnych).

Usuwanie i leczenie trądziku
  • Trądzik różowaty jest z koeli przewlekłą chorobą zapalną skóry twarzy.
  • Zmiany, którym towarzyszą zaczerwienienie oraz pajączki naczyniowe, umiejscawiają się głównie na czole i policzkach, a także w okolicy nosa i oczu; skóra staje się nierówna, pogrubiona, a w ostatnim stadium mogą pojawiać się deformujące twarz guzy.
  • W trądziku różowatym wyróżnia się postaci: teleangiektatyczno-rumieniowatą, grudkowo-krostkową, z dominacją zmian przerostowych mieszków włosowych oraz oczną, a jego odmianę stanowi trądzik różowaty ziarniniakowy. Trądzik różowaty diagnozuje się przede wszystkim u kobiet w wieku 25-35 lat oraz 45-55 lat; zdarza się także u mężczyzn – u nich ma jednak zdecydowanie cięższy przebieg. Na jego wystąpienie narażone są głównie osoby z I i II fototypem skóry, czyli z jasną karnacją, oczami i włosami.

Dotychczas nie są dokładnie znane przyczyny choroby, ale wiadomo, że wiążą się z zaburzeniami naczyniowo-ruchowymi. Nie bez znaczenia są czynniki hormonalne, a także nadciśnienie tętnicze czy choroby układu pokarmowego. Typowe dla przebiegu tej choroby są okresy łagodzenia objawów oraz ich zaostrzeń – każde z nich przyczynia się do pogorszenia stanu skóry i wymaga stosowania farmakoterapii.

Usuwanie trądziku – jak to działa w Laser Esteti Med w Lublinie

Do leczenia trądziku pospolitego i różowatego wykorzystujemy laser frakcyjny Fotona Spectro SP w trybie Nd:YAG. Emitowana przez urządzenie wiązka laserowa ma działanie:

  • przeciwzapalne i przeciwbakteryjne – odkaża skórę, eliminując znajdujące się w głębokich warstwach skóry bakterie odpowiedzialne za powstanie trądziku,
  • ograniczające produkcję sebum przez gruczoły łojowe,
  • obkurczające grudki trądzikowe.

Światło lasera nie tylko leczy zmiany już widoczne na skórze, ale także zapobiega nawrotom i powstawaniu kolejnych. Zdecydowaną poprawę widać już po pierwszym zabiegu, ale cała terapia obejmuje serię systematycznie przeprowadzanych zabiegów. W efekcie działania lasera skóra staje się gładsza, zyskuje elastyczność i zdrowy koloryt. Zaraz po zabiegu może pojawić się przejściowe zaczerwienienie, ale znika ono w ciągu kilku godzin.

Dla komfortu naszych Pacjentów standardowo stosujemy CRYO – nowoczesny system chłodzenia towarzyszący emisji wiązki laserowej. Dzięki temu minimalizujemy odczucia bólowe bez środków znieczulających.

Pacjentom mających skórę łojotokową dajemy możliwość skorzystania z zabiegu laseroterapii profilaktycznie – by ograniczyć rozwój trądziku.

Przywracamy skórze nieskazitelny wygląd

Usuwanie trądziku w Lublinie nigdy nie było tak skuteczne, jak teraz, kiedy dysponujemy innowacyjnym, światowej klasy laserem frakcyjnym. Zapraszamy do naszego gabinetu w Laser Esteti Med w Lublinie, by skonsultować stan skóry i zaplanować leczenie.

Menu