Zamykanie naczynek i usuwanie rumienia naczyniowego

Skuteczność laserowego zamykania naczynek, którą warto sprawdzić

Proponując Pacjentom laserowe zamykanie naczynek, wybieramy tę dziedzinę laseroterapii, która pozwala obkurczać naczynka i redukować ich widoczność niezależnie od umiejscowienia. Zazwyczaj w Laser Esteti Med w Lublinie prowadzimy zabiegi na skórę twarzy, natomiast z taką samą skutecznością pomagamy przy skłonnościach do pękania naczynek na szyi, dekolcie nogach i innych partiach ciała. To zasługa lasera Fotona Spectro SP Nd:YAG, cenionego w Polsce i na świecie.

Precyzyjne usuwanie naczynek rozszerzonych w drodze po zdrowe ciało

Terminem usuwania naczynek określa się potocznie laserowe ich zamykanie, zwężanie, a w efekcie – zmniejszenie ich widoczności lub całkowitą redukcję zmian. Aby przedstawić pokrótce cały ten proces, należy zaznaczyć, że:

 • ustawiane są odpowiednie parametry pracy lasera, czyli moc i długość fali,
 • światło lasera absorbowane jest przez krew w rozszerzonych naczynkach,
 • podgrzanie krwi prowadzi do koagulacji zawartej w niej hemoglobiny, a tym samym do:
  • krzepnięcia kwi, zwanego również w tym kontekście koagulacją lub żelowaniem,
  • obkurczenia całego naczynka,
  • redukcję widoczności spod warstwy naskórka.

Czy to w przypadku rumienia, czy trądziku różowatego, prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwoli przeciwdziałać nawrotom. Warto w tej kwestii zdać się na doświadczenie specjalistów.

Usuwanie naczynek laserem

Laserowe usuwanie rumienia – skuteczna terapia w Lublinie

Rumień na twarzy jest defektem kosmetycznym, z którym zmagają się posiadaczki i posiadacze delikatnej skóry o płytkim unaczynieniu. Dla wieku osób jest to przyczyna psychicznego dyskomfortu. Z tego typu niedoskonałościami cery doskonale radzimy sobie w Laser Esteti Med dzięki zabiegom laseroterapii.

Czym są zmiany rumieniowe

Rumieniem nazywamy wszelkie zaczerwienienia na skórze, do których dochodzi, kiedy rozszerzają się powierzchowne naczynia krwionośne lub powstaje stan zapalny. Naczynka krwionośne uwidaczniają się na powierzchni skóry pod wpływem czynników takich jak: wzrost ciśnienia tętniczego, emocje, mróz czy ciepło. W zaawansowanych przypadkach najczęściej na twarzy, głównie na policzkach, powstaje gęsta sieć, sprawiająca wrażenie permanentnego zaczerwienienia przybierającego różne kształty: nieregularny, okrągły, motylowy, obrączkowy z wyraźnie zaznaczonymi krawędziami. Rumieniowi towarzyszy niekiedy pieczenie, łuszczenie się skóry, a także ból lub wypryski. Objawy pojawiają się okresowo, na początku wydaje się, że choroba minęła, ale po pewnym czasie nawraca, by w końcu utrwalić się i pozostać na stałe.

Rodzaje rumienia kwalifikowane do leczenia laserowego

Powstawanie rumienia jest niezależne od typu cery, ale najczęściej pojawiają się na skórze cienkiej i wrażliwej w typowych okolicach: na policzkach, brodzie, nosie. W praktyce najczęściej laserowo usuwamy zaczerwienienia takie jak:

 • naczyniaki,
 • naczyniaki płaskie,
 • teleangiektazje twarzy,
 • trądzik różowaty,
 • naczynka uwidaczniające się na nogach,
 • rozproszone zaczerwienienia.

Zaczerwieniania mogą pojawić się pod wpływem przyjmowania niektórych leków, picia kawy, herbaty, alkoholu, używania ostrych przypraw, spożywania gorących posiłków.

Na czym polega laserowe usuwanie rumienia w Lublinie

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystujemy laser Fotona Spectro SP Nd:YAG, emitujący falę o długości 1064 nm. Wiązka światła dociera do naczyń krwionośnych, gdzie ulega wchłonięciu przez krwinki czerwone, które ulegają podgrzaniu, w wyniku czego hemoglobina ulega koagulacji, a ścianki naczynka wysuszeniu, ponieważ znajdująca się w nich woda wyparowuje. W wyniku tego procesu naczynia obumierają i zostają w naturalny sposób wchłonięte przez organizm, a w konsekwencji przestają być widoczne na skórze.

Innowacyjne funkcje lasera Fotona pozwalają nam precyzyjnie dobierać parametry długości fali, dzięki czemu możemy zamykać naczynka krwionośne położone w różnych warstwach skóry i mające różną wielkość, niezależnie od ich położenia na ciele. Równie skutecznie usuwamy rumień na twarzy, jak też naczynka na nogach.

Laserowe usuwanie rumienia jest krótkim, nieinwazyjnym zabiegiem o znikomym ryzyku powikłań. Czas jego wykonania zależy od rozległości obszaru, na którym jest wykonywany, wynosi około 20 minut. By osiągnąć oczekiwany efekt, wystarczy już od 1 do 3 zabiegów, które Pacjenci określają jako niezbyt bolesne. Odczucia porównywalne są do delikatnego szczypania. Komfort zabiegu poprawia zintegrowany z naszym laserem system chłodzenia powierzchni skóry, dzięki czemu możemy wyeliminować farmakologiczne środki znieczulające.
Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaróżowiona, ale objawy te ustąpią w przeciągu kilku godzin, nie powodując przykrej niedyspozycji estetycznej.

Twoja skóra będzie taka jak lubisz

Laserowe usuwanie rumienia jest jednym z najefektywniejszych sposobów radzenia sobie z zaczerwienieniami na skórze. Po zabiegu koloryt skóry zostaje wyrównany, a Pacjenci odzyskują radość ze spoglądania w lustro. Wszystkie informacje zostaną Państwu przekazane w czasie wizyty konsultacyjnej z naszym specjalistą w Laser Esteti Med.

Menu