Fala uderzeniowa

Spektakularne efekty – fala uderzeniowa na różne dolegliwości

Skuteczność fali uderzeniowej wynika z bezpośredniego działania w miejscu zastosowania tej metody. Zastosowanie fal akustycznych pod ciśnieniem jest powszechne między innymi podczas zabiegów z dziedziny fizjoterapii, a sprawdza się również w przypadku medycyny estetycznej. Nowoczesne aparaty wysyłają impuls poprzez specjalną głowicę, zabiegi są w pełni bezpieczne, gdy przeprowadza je specjalista.

Kiedy warto wybrać falę uderzeniową, czyli ESWT w praktyce

ESWT to skrót od Extracorporeal shock wave therapy, a sama metoda pozwala do minimum ograniczyć czas trwania poszczególnych zabiegów. Każda sesja fali uderzeniowej trwa zazwyczaj 5-6 minut, co również świadczy o jej efektywności.

Pierwotnie metoda stosowana była do rozbijania kamieni nerkowych, natomiast z czasem znalazła zastosowanie również we wspomnianej wyżej fizjoterapii, ale także ortopedii, rehabilitacji oraz szeroko pojętej medycynie sportowej. To sposób na:

 • redukcję wszelkich dolegliwości bólowych, w tym przewlekłego bólu mięśni i stawów,
 • zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz skurczów mięśni,
 • przeciwdziałanie schorzeniom związanym z układem mięśniowo-szkieletowym.

Biorąc natomiast pod uwagę kwestie dotyczące urody i estetyki ciała, ESWT:

 • poprawia krążenie krwi – to podstawa wszelkich pozytywnych procesów zachodzących w skórze, a w praktyce przekłada się między innymi na ujędrnianie, zdrowszy koloryt, przeciwdziałanie powstawaniu tzw. pajączków,
 • przyspiesza metabolizm – niezbędne dla skutecznej walki z cellulitem, redukcji tkanki tłuszczowej, usuwania toksyn z głębszych warstw skóry,
 • zwiększa produkcję kolagenu – dzięki temu szybciej zachodzą procesy odpowiedzialne za odbudowę i regenerację tkanek, poprawia się jędrność skóry, zachodzi redukcja blizn oraz rozstępów.

Co ważne, stosowanie fali uderzeniowej jest to metoda bezinwazyjna, czyli bez ingerencji w struktury ciała, bez użycia skalpela można uzyskać pożądane efekty.

Konkretne rozwiązanie, aby szybko odczuć ulgę

Tak w przypadku osób uprawiających sport, jak i Pacjentów, którzy prowadzą znacznie mniej aktywny tryb życia, zdarzają się urazy wymagające fachowej pomocy. Również w niektórych schorzeniach i chorobach potencjał fali uderzeniowej jest bezcenny. Obecnie leczenie bólu w klinikach medycyny estetycznej jest niemal standardem, ponieważ ciało wolne od bólu oraz innych dolegliwości wpływa pozytywnie na ogólny wygląd i na samopoczucie.

Tą metodą leczymy między innymi:

 • bóle w obrębie kręgosłupa szyjnego,
 • bolesność barków,
 • kolano skoczka
 • ból biodra
 • schorzenia takie jak łokieć tenisisty i łokieć golfisty,
 • stany zapalne rozcięgna podeszwowego stopy oraz ostrogi piętowe,
 • dolegliwości związane z zapaleniem ścięgna Achillesa.

Specjalna głowica wraz z aplikatorem daje możliwość precyzyjnego i wygodnego docierania do miejsc zmienionych chorobowo, działamy zatem tak, aby skutecznie pomagać.

Bezinwazyjna metoda, minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych

Tak jak w przypadku każdego zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej, tak również przy zastosowaniu fali uderzeniowej należy mieć na uwadze przeciwwskazania. Należą do nich przede wszystkim ciąża, osteoporoza oraz aktywna choroba nowotworowa. Dodatkowo lekarz zapyta Cię o to, czy masz rozrusznik serca oraz metalowe implanty. Po wykonaniu zabiegu na skórze mogą się pojawić niewielkie zaczerwienienia, zasinienia, uczucie bólu, lecz mijają one samoistnie po upływie 2-3 dni.

Ta propozycja jest godna rozważenia zwłaszcza w przypadku braku efektów po zastosowaniu innych metod. Moc fali uderzeniowej wyprzedza je często pod względem precyzji działania.

Menu