Laserowe ujędrnianie brzucha

Skuteczność laserowego ujędrniania brzucha z Fotona Spectro SP

Modelowanie sylwetki z użyciem nowoczesnych metod pozwala osiągnąć zamierzone rezultaty, szybko, bezpiecznie i na długo. Takim rozwiązaniem jest między innymi laserowe ujędrnianie brzucha, które jest jednocześnie zabiegiem wyszczuplającym, ujędrniającym oraz wygładzającym. Wystarczy kilka zabiegów, aby pod wpływem działania lasera mogły zajść zmiany często nie do osiągnięcia bez pomocy specjalisty. Wiedzą o tym również Pacjenci Laser Esteti Med, którym z powodzeniem pomagamy osiągnąć atrakcyjny wygląd.

Idealna metoda na uporczywą tkankę tłuszczową i wiotkość skóry

Potencjał laseroterapii wynika z jej precyzyjnego działania. Doceniają to zwłaszcza osoby, które w kontekście problemów z wiotkością skóry stosowały inne metody, lecz bez pożądanych efektów lub jeżeli sytuacja dotyczy długoletnich zaniedbań sylwetki. Zastosowanie dwóch rodzajów lasera – kolejno Nd:YAG i Er:YAG – podczas jednej sesji pozwala:

 1. zredukować tkankę tłuszczową i zmniejszyć znacznie obwód brzucha;
  • proces ten odbywa się poprzez miejscowe uszkodzenie komórek tłuszczowych, które następnie wydalane są z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych;
  • redukcja tłuszczu trwa również pomiędzy zabiegami, dlatego na ostateczny efekt należy poczekać do zakończenia kuracji i kilka tygodni po niej;
 2. ujędrnić tkanki powierzchniowe oraz znajdujące się znacznie głębiej w skórze;
  • następuje obkurczanie tkanek, co jest pożądane zwłaszcza przy nadmiarze skóry po intensywnym odchudzaniu lub po ciąży;
  • pod wpływem temperatury następuje skurczenie rozciągniętych włókien kolagenowych i elastynowych, co zwiększa się gęstość skóry;
 3. dotlenić i odżywić skórę, poprawić jej ukrwienie;
  • tlen wspomaga wszystkie wspomniane wyżej procesy zachodzące w skórze, dodatkowo działa przeciwzapalnie, przywraca zdrowy koloryt skóry;
  • lepsze mikrokrążenie to gładsza, ujędrniona i elastyczna skóra, zregenerowana tak dobrze, że nie wymaga dodatkowych działań.

Dzięki laserowemu ujędrnianiu brzucha Pacjenci mają większą motywację do dbania o wyszczuplone, odmłodzone ciało.

laserowe ujędrnianie brzucha lublin

Zabiegi pod pełną kontrolą

Spośród cech, które wyróżniają laseroterapię wśród innych dostępnych metod, jest stały nadzór nad miejscem i kierunkiem działania, kontrolowany poziom podgrzania skóry, możliwość zakończenia procedury w odpowiednim momencie. Nasz specjalista dba o wszystkie istotne aspekty:

 • przed – energia lasera oraz długość impulsu ustawiane są precyzyjnie przed zabiegiem i dostosowane do rodzaju efektu, jaki chcemy uzyskać; przy ujędrnianiu okolic oczu czy ust te parametry są niższe, natomiast do ujędrniania brzucha znacznie wyższe;
 • w trakcie – pierwszy etap zabiegu wykonywany jest laserem Nd:YAG (neodymowo-yagowym) z użyciem głowicy frakcyjnej, w drugim etapie zastosowanie ma końcówka w postaci skanera frakcjonującego w trybie Er:YAG (erbowo-yagowym);
 • po zabiegu – na skórę poddaną działaniu urządzenia stosujemy preparat o właściwościach kojący i przekazujemy zalecenia odnośnie postępowania w domu.

Głębokie działanie bez uszkodzeń naskórka to połączenie skutecznych procedur medycznych z komfortem Pacjentów. W Laser Esteti Med przestrzegamy wszystkich niezbędnych procedur.

Zalecenia przed i po zabiegu laserowego ujędrniania brzucha

Pierwsze przygotowania należy poczynić miesiąc przed zabiegiem, rezygnując z opalania skóry na słońcu i stosowania samoopalaczy. Ostatnie peelingi skóry można wykonać 4 tygodnie przed skorzystaniem z laseroterapii, natomiast na 2-3 tygodnie należy zrezygnować z picia naparów ziół oraz depilacji ciała woskiem lub pęsetą.

Osobne zalecenia dotyczą osób przyjmujących stale określone leki. Nawet pół roku przed zabiegiem nie należy przyjmować retinoidów, sterydów, środków zmniejszających krzepliwość krwi. Wykluczenia nie dotyczą zwykle tabletek i plastrów antykoncepcyjnych, lecz wszystkie te kwestie należy skonsultować ze specjalistą.

Główne zalecenia, do których powinni stosować się Pacjenci po każdym z zabiegów laseroterapii to: unikanie słońca przez kolejne 4 tygodnie, rezygnacja z gorących kąpieli, sauny na 2 tygodnie, rezygnacja na 7 dni z intensywnych ćwiczeń fizycznych. Stosowanie jakichkolwiek kosmetyków na skórę poddaną zabiegowi należy skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg.

Przeciwwskazania i względy bezpieczeństwa

Do przeciwwskazań we wszystkich zabiegach medycyny estetycznej i laseroterapii należą między innymi stany zapalne i chorobowe skóry, jeżeli nie są one przedmiotem terapii. Nie wykonujemy laserowego ujędrniania brzucha również u osób z chorobą nowotworową, bielactwem, łuszczycą. Przeciwwskazaniem jest także epilepsja, rozrusznik serca, a dodatkowo w przypadku kobiet – ciąża i okres karmienia piersią.

O wszystkich szczegółach poinformujemy Państwa przed pierwszą sesją. Zapraszamy do gabinetu w Lublinie lub do kontaktu mailowego i telefonicznego.

Menu