Laserowe obkurczanie pochwy

Laserowe obkurczanie pochwy – światowy standard już w Lublinie

Jakość życia intymnego oraz komfort w okolicach intymnych mogą być obecnie poprawiane w nieinwazyjny, bezpieczny sposób, który nie wiąże się z żadnymi uciążliwościami. Metody, którymi posługuje się ginekologia estetyczna, są skuteczne, a przy tym dyskretne – nie wymagają rekonwalescencji, w związku z czym nikt poza Pacjentką i lekarzem nie wie, że został wykonany jakikolwiek zabieg. To możliwe dzięki laseroterapii i laserowemu obkurczaniu pochwy.

Tkanki pochwy zmieniają się w naturalny sposób

Wraz z upływem czasu struktura tkanki pochwy, tak jak wszystkich innych tkanek organizmu, zmienia się. Wiąże się to między innymi ze zmianami poziomu hormonów kobiecych, z którym mamy do czynienia w czasie ciąży i połogu, a także w okresie menopauzalnym. Szczególnie kobiety, które kilkakrotnie rodziły siłami natury, narażone są na zmiany w obrębie tkanek narządów rozrodczych. Ich objawem jest rozluźnienie pochwy, które wpływa na obniżenie jakości życia seksualnego tak kobiety, jak również jej partnera.

IntimaLase – zabieg, który leczy zespół rozluźnienia pochwy (VRS)

Wyjątkowo skuteczną metodą, która pozwala złagodzić objawy rozluźnienia pochwy, a nawet usunąć przyczynę problemu, czyli wiotkość tkanek, jest laserowe obkurczanie pochwy.

Zabieg wykonuje się za pomocą lasera frakcyjnego Fotona Spectro SP, który jest najbardziej zaawansowanym technologicznie narzędziem stosowanym w medycynie i ginekologii estetycznej. Dzięki nieablacyjnej głowicy Er:YAG lekarz precyzyjnie emituje na tkanki w obrębie wejścia do pochwy wiązkę laserową, która w kontrolowany sposób podgrzewa kolagen. W wyniku reakcji fototermicznej włókna kolagenowe skracają się i stają się grubsze (remodeling), stymulowane jest także powstawanie nowych włókien (neokolageneza), czego efektem jest obkurczenie pochwy. Oznacza to, że dzięki poprawie napięcia tkankowego zmniejszeniu ulega obwód kanału pochwowego, co podnosi satysfakcję ze współżycia.

zabiegi laserowego obkurczania pochwy

Efekty obkurczania pochwy metodą laserową

Laserowe obkurczanie pochwy jest na ogół zabiegiem jednorazowym, choć w bardzo zaawansowanych przypadkach może być konieczne jego powtórzenie po upływie miesiąca.

Efekty zabiegu zauważalne są po miesiącu i będą utrzymywały się przez około 2 lata. Jest to uzależnione od wieku Pacjentki oraz okresu hormonalnego, w którym się ona znajduje:

  • młoda mama, która przejdzie laserowe obkurczanie pochwy po porodzie siłami natury będzie odczuwała terapeutyczne skutki do kolejnego porodu, z którym wiąże się ryzyko powtórnego rozciągnięcia tkanek, chociaż możliwe jest także, że ich wzmocnienie przy pierwszym zabiegu sprawi, że problem ten nie nasili się tak bardzo;
  • kobieta w okresie klimakterium po obkurczaniu pochwy metodą laserową wymaga hormonalnej terapii zastępczej, dzięki której poziom hormonów będzie się utrzymywał na właściwym poziomie, zabezpieczając przed nawrotem VRS.

Niezależnie od wieku Pacjentki, warto systematycznie wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla, co przedłuży rezultaty terapii.

Co trzeba wiedzieć o zabiegu laserowego obkurczania pochwy

PRZEBIEG ZABIEGU: leczenie metodą laserową wymaga wprowadzenia do pochwy głowicy lasera. Nie jest to bolesne, ale niektóre Panie mogą odczuwać lekki dyskomfort. W czasie emisji wiązki możliwe jest odczuwanie delikatnego pieczenia w obszarze wejścia do pochwy, ale lekarz będzie robił przerwy między kolejnymi impulsami, by poprawić komfort zabiegu. Cała procedura potrwa około 30 minut.

ZALECENIA POZABIEGOWE: laserowe obkurczanie pochwy nie wymaga rekonwalescencji. Pacjentka może zaraz po zabiegu wrócić do codziennych zajęć. W ciągu kilku kolejnych dni może występować przesięk surowiczy, dlatego ze względów higienicznych należy stosować wówczas podpaski. Istotne jest także powstrzymanie się od stosunków płciowych w ciągu 30 dni po zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA: przeprowadzenie zabiegu poprzedza konsultacja ginekologiczna z badaniem kwalifikującym do wykonania procedury. Nie zostanie ona wykonana, jeśli lekarz stwierdzi aktywną infekcję dróg rodnych lub jeśli Pacjentka ma miesiączkę. Przeciwwskazaniem będzie też nieuregulowana cukrzyca i choroby nowotworowe.

Odzyskaj satysfakcję intymnych chwil

W naszym gabinecie Laser Esteti Med w Lublinie znajdziesz dyskretne rozwiązanie intymnych problemów – zespołu rozluźnionej pochwy i obniżonej satysfakcji seksualnej. Z pomocą naszego specjalisty ta część życia naszych Pacjentek przybiera nowy, intensywny wymiar.

Menu