Leczenie grzybicy

Leczenie grzybicy – skutecznie i szybko

Leczenie grzybicy jest procesem, który najsprawniej przebiega pod okiem doświadczonego lekarza, który dysponuje osiągnięciami najnowszej medycyny, między innymi laseroterapią na światowym poziomie. Taką właśnie wykorzystujemy w Laser Esteti Med w Lublinie.

Co trzeba wiedzieć o grzybicy

Grzybica to zakaźna choroba, którą, jak wskazuje nazwa, wywołują grzyby. Może ona zająć różną powierzchnię ciała oraz tkanki na różnej głębokości, mówimy wtedy o:

  • zakażeniu powierzchniowym – (miejscowym lub ogólnym), wtedy grzybica atakuje tylko wierzchnią warstwę skóry,
  • zakażeniu głębokim – wówczas choroba zajmuje narządy wewnętrzne.

Nieleczona grzybica powoduje nie tylko dyskomfort estetyczny w postaci zauważalnego gołym okiem stanu zapalnego łuszczącego się naskórka, ale często również blizny, a w zaawansowanych przypadkach może prowadzić do miejscowej martwicy tkanek. Chorobie towarzyszą częste swędzenie i pieczenie, a także ból.

Do zakażenia dochodzi najczęściej poprzez kontakt zdrowej skóry z powierzchnią, na której występują grzyby. Typowo są to miejsca wilgotne i ciepłe takie jak publiczne baseny, szatnie, sale, gdzie uprawia się sport bez obuwia.

Na ogół nasz układ immunologiczny dobrze radzi sobie ze zwalczaniem potencjalnych zagrożeń, dlatego na zakażenie grzybicą szczególnie narażone są osoby, których układ odpornościowy jest osłabiony – w wyniku chorób takich jak cukrzyca, czy po przebytej antybiotykoterapii.

Metody leczenia grzybicy

O tym, jakie leczenie będzie najskuteczniejsze, decyduje lekarz. W naszym gabinecie standardowo w takich przypadkach stosujemy najskuteczniejszą obecnie metodę – laseroterapię.

Jaką grzybicę leczymy laserowo w Laser Esteti Med w Lublinie

Przede wszystkim do leczenia laserowego kwalifikowane są typowe odmiany schorzenia:

  • grzybica stóp – objawia się pęknięciami na podeszwach stóp oraz pomiędzy palcami; w tych miejscach pojawiają się też pęcherzyki, strupki, naskórek się łuszczy, jest mocno podrażniony;
  • grzybica paznokci – zwykle towarzyszy innym odmianom choroby; zaatakowany grzybicą paznokieć odbarwia się, jego płytka ulega degeneracji, a znajdujący się wokół naskórek rogowacieje.

Zakres leczenia dobierany jest do rozległości zakażenia i każdorazowo omawiany jest z lekarzem.

Nd:YAG Fotona Spectro SP do leczenia grzybicy

Ten nowoczesny laser emituje falę świetlną o długości 1064 nm. Naświetlenie skóry i paznokci zakażonych grzybicą powoduje zniszczenie źródła problemu. Cała procedura przebiega szybko, nie wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania, nie wywołuje też skutków ubocznych, zaraz po jej zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć.

W trosce o komfort naszych Pacjentów nasz laser wyposażyliśmy w system chłodnego nawiewu CRYO, który sprawia, że nie jest potrzebna żadne znieczulenie.

Efekty laserowego leczenia grzybicy widać już po przeprowadzeniu 5 zabiegów w odstępie 3-4 dni.

Tu wyleczymy Twój problem

Grzybicę można laserowo wyleczyć dość szybko w porównaniu do tradycyjnie stosowanych terapii. Naszym celem w Laser Esteti Med jest zapewnianie Pacjentom skutecznych, bezpiecznych metod terapii – to możliwe dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia specjalistów oraz innowacyjnego lasera, który w ich rękach staje się niezawodną bronią w leczeniu grzybicy.

Menu