Mezoterapia igłowa

Dostarczanie substancji aktywnych pod skórę znane jest w medycynie estetycznej od lat, natomiast obecnie do zabiegów mezoterapii igłowej wykorzystywane są nowoczesne urządzenia, znacznie bardziej precyzyjne i bezpieczne dla Pacjentów. Takie urządzenia stosowane są również przez naszych specjalistów w Laser Esteti Med, a efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu tej metody.

Podawanie preparatów z użyciem igieł

Sam zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest za pomocą strzykawki wyposażonej w igłę lub przy użyciu niewielkiego urządzenia (pistoletu) zakończonego igłą. Głębokość oraz gęstość wkłuć dobierana jest zależne od problemu, z jakim przychodzi do nas dany Pacjent, lecz standardowo są to wkłucia na głębokość 2-4 mm i w odstępach 5-10 mm. Zastosowana mieszanka składników, czyli preparat, zwany również koktajlem, dociera w ten sposób do całej partii ciała poddawanej terapii.

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana miejscowo, na tym etapie przeciwwskazaniem do zabiegu może być uczulenie na dany środek znieczulający.

zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami, cellulitem

Podskórne iniekcje zalecamy Pacjentom, u których inne zabiegi z tej dziedziny, czyli wersja bezigłowa oraz mikroigłowa, mogłyby się okazać niewystarczająco skuteczne. Głębsza ingerencja w strukturę skóry to opcja godna rozważenia, która pozwala:

 • redukować zmarszczki,
 • zwalczać wiotkość skóry,
 • rozjaśniać i usuwać przebarwienia,
 • likwidować cellulit,
 • rozjaśniać blizny i rozstępy,
 • ograniczać łojotok,
 • hamować wypadanie włosów.

W ramach mezoterapii igłowej podawane są podskórnie preparaty, które po wstrzyknięciu działają znacznie skuteczniej niż specyfiki ogólnodostępne w aptekach i drogeriach. W składzie takich preparatów znajdują się między innymi:

 • nieusieciowany kwas hialuronowy – neutralizuje wolne rodniki, ma działanie antyoksydacyjne, zapewnia dogłębne nawilżenie,
 • osocze bogatopłytkowe – rewitalizuje skórę, stymuluje komórki do szybszej wymiany, przyspiesza gojenie ran i procesy regeneracyjne,
 • krzem organiczny – poprawia elastyczność i jędrność skóry, pomaga zwalczać cellulit, wzmacnia włosy, dlatego sprawdza się w trychologii,
 • witamina C – pomaga przy nierównomiernym kolorycie skóry, przebarwieniach posłonecznych i innych, redukuje drobne zmarszczki,
 • kofeina – zwiększa wydzielanie acetylocholiny, pobudza włókna mięśniowe, skutecznie redukuje i usuwa tkankę tłuszczową, także cellulit.

Nasz specjalista przedstawi Państwu wszystkie szczegóły podczas pierwszej wizyty, zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania i odpowiednio dobierze preparaty.

Efekty mezoterapii igłowej widoczne już po pierwszym zabiegu w Lublinie

Atutem tej metody jest między również szybkość działania. Wiele preparatów daje natychmiastowy efekt nawilżenia, odświeżenia i poprawy kolorytu skóry. Niemniej jednak im bardziej złożony jest problem, z którym zgłasza się do nas Pacjent, tym więcej zabiegów należy wykonać, aby efekty były widoczne. Ma to miejsce na przykład przy rozległych, wieloletnich przebarwieniach, utrwalonych zmarszczkach, zaawansowanym cellulicie.

Cała seria to zwykle łącznie 4-6 zabiegów, a przerwy między zabiegami wynoszą 2-3 tygodnie. Po zakończeniu terapii warto zdecydować się na tzw. Zabieg przypominający, raz na pół roku.

Przeciwwskazania, środki ostrożności po zabiegu

Lista przeciwwskazań jest podobna jak w innych zabiegach medycyny estetycznej, a są to głównie: ciąża i karmienie piersią, infekcje wirusowe, grzybiczne, stany zapalne skóry, cukrzyca, alergia na składniki preparatów lub na środek znieczulający, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na wysokie temperatury, na promienie słoneczne i czynniki chemiczne, zatem niewskazana jest sauna, solarium, opalanie na słońcu, kąpiele w basenie.

W Laser Esteti Med zadbamy o Państwa urodę i bezpieczeństwo

Przyjmując Pacjentów z Lublina oraz innych miast, dbamy o ich komfort, przestrzegamy także wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania mezoterapii igłowej. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.

Menu