Laserowe odmładzanie systemem PIANO

Potencjał laseroterapii wykorzystywany jest zarówno w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej, jak też na potrzeby zabiegów w zaawansowanych problemach ze skórą, na przykład bliznach potrądzikowych, pooperacyjnych, trudno gojących się ranach. Operowanie długim impulsem lasera pozwala osiągnąć rezultaty niemożliwe do osiągnięcia podczas samodzielnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak działa długi impuls lasera frakcyjnego w terapii nieablacyjnej

Aby zrozumieć zasadę działania systemu PIANO, warto poznać podstawowe definicje dotyczące urządzeń laserowych. W naszym gabinecie laseroterapii korzystamy z urządzenia Fotona Spectro SP, który może działać w systemie piano, czyli jednocześnie w trybie:

 1. frakcyjnym – na wybraną część ciała, często na niewielki obszar, na przykład przy usuwaniu przebarwień lub blizn, bez oddziaływania na większe obszary skóry,
 2. nieablacyjnym – dociera do głębokich warstw skóry bez uszkodzenia naskórka, jak ma to miejsce w przypadku laserów ablacyjnych,
 3. Nd:YAG – impuls neodymowo-yagowy, fala o długości 1064 nanometrów penetruje skórę do poziomu skóry właściwej, czyli przenika przez naskórek.

Równomierne nagrzewanie skóry właściwej do temperatury 40-42oC pozwala uzyskać optymalne warunki dla procesów regeneracji, podczas których tworzy się kolagen oraz elastyna. Ten rodzaj terapeutycznego ciepła sprawia, że co do zasady zbędne jest znieczulenie.

system piano Lublin

To zabiegi:

 • bez uszkodzenia naskórka,
 • bez okresu rekonwalescencji,
 • wysoce skuteczne,
 • odpowiednie również w przypadku delikatnych okolic oczu i ust.

Pacjenci Laser Esteti Med doceniają między innymi możliwość niezwłocznego powrotu do pracy i codziennych zajęć. Skóra wygląda świeżo, zdrowo.

Mnogość zastosowań, widoczne rezultaty

Wspomniana wyżej odbudowa i tworzenie nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych, przekładają się na oczekiwane efekty:

 • poprawa jędrności skóry – więcej kolagenu to bardziej elastyczna, napięta skóra o zwiększonej gęstości,
 • skorygowany owal twarzy – rodzaj termoliftingu, którego rezultaty widać zwłaszcza w przypadku zmian spowodowanych starzeniem się,
 • redukcja zmarszczek – metoda wypełniania zmarszczek od środka, ponieważ spłycają się one dzięki zwiększonej ilości kolagenu,
 • przywracanie zdrowego kolorytu – między innymi redukcja widocznych naczynek krwionośnych, rumienia,
 • usuwanie przebarwień – procesy odnowy przyspieszają odnowę naskórka, na którym pojawiły się piegi, ostuda i inne,
 • redukcja blizn – leczenie świeżych blizn pooperacyjnych i innych, które nie uległy samoczynnemu spłyceniu i wybieleniu.

Zarówno podczas zabiegów mających na celu poprawę stanu skóry, jak też w przypadku zabiegów profilaktycznych lub tzw. przypominających, światło lasera działa zawsze odpowiednio precyzyjnie.

Częstotliwość wykonywania zabiegów w systemie PIANO

Zależnie od problemu, z którym zgłasza się do nas dana osoba, wykonujemy 3-6 sesji w odstępach 2-4 tygodni. Taki harmonogram zabiegów pozwala na prawidłowe przemiany w skórze właściwej, utrwalenie rezultatów i bezpieczeństwo z punktu widzenia Pacjenta.

Wszelkie wątpliwości w trakcie trwania terapii należy konsultować ze specjalistą wykonującym zabiegi. Doradzi on również w kwestii częstotliwości późniejszych zabiegów, które pozwolą utrzymać korzystny wygląd twarzy oraz ciała.

Ważne przed zabiegiem – przeciwwskazania

Z laseroterapią należy poczekać, jeżeli przyjmujecie Państwo sterydy lub leki fotouczulające, a także przy zaburzeniu krzepnięcia krwi, infekcjach skóry, świeżej opaleniźnie (gdy nie minęły 4 tygodnie od wizyty w solarium albo opalaniu na słońcu). Do przeciwwskazań należy również ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczyca, HIV, WZW. Pełną listę przedstawi Państwu specjalista.

Menu