Depilacja laserowa – usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa: skuteczna i trwała metoda dostępna w Lublinie

Gładka skóra jest obecnie pożądanym atutem estetycznym. Panie i Panowie coraz częściej decydują się na trwałe usunięcie owłosienia, by czuć się komfortowo i higienicznie. Metodą, która temu służy jest depilacja laserowa. W naszym gabinecie medycyny estetycznej zabieg ten wykonujemy przy użyciu innowacyjnego lasera Fotona Spectro SP – dzięki niemu osiągamy maksymalną skuteczność.

Jak działa laserowa depilacja?

Do depilacji laserowej wykorzystujemy laser neodymowo-yagowy (Nd:YAG) emitujący fale o długości 1064 nm. Docierają one, nie powodując uszkodzeń naskórka, do głębszych struktur, gdzie uszkadzają macierz włosa. Dochodzi do tego, ponieważ melanina znajdująca się w mieszkach włosowych absorbuje energię z wiązki laserowej. Im ciemniejsze są włosy, tym absorpcja jest silniejsza. W praktyce oznacza to, że podatniejsze na laserową depilację są ciemne włosy, ale dzięki właściwościom lasera frakcyjnego, możliwe jest efektywne usuwanie także włosów jaśniejszych.

  • Wyjątek stanowią włosy siwe – w ich mieszkach poziom melaniny jest znikomy, dlatego nie dobywa się absorpcja energii pochodzącej z lasera.
  • We wszystkich innych przypadkach pozbawione macierzy włosy wypadają w ciągu 2 do 3 tygodni.

Zalety laserowego usuwania owłosienia docenią szczególnie osoby ze skłonnością do podrażnień skóry, do których dochodzi przy stosowaniu tradycyjnych metod depilacji, a także te, które zmagają się z wrastającymi włoskami i stanami zapalanymi mieszków włosowych. Po laserowej depilacji te problemy znikają.

Depilacja laserowa nóg

Dlaczego zabieg laserowego usuwania owłosienia wymaga powtórzenia

Włosy na ciele człowieka znajdują się w różnych fazach rozwoju. By skutecznie zniszczyć włos, musi się on znajdować w fazie anagenu, kiedy wzrasta i jest połączony z macierzą. Na te włoski, które w momencie zabiegu znajdują się w okresie katagenu, kiedy dochodzi do uwolnienia z brodawki włosa, lub telogenu, czyli spoczynku, laser nie zadziała. Czas uśpienia (katagen i telogen łącznie) trwa do 3 do 8 tygodni, wtedy poziom melaniny w mieszku jest za niski. Dlatego:

  • by pozbyć się wszystkich włosków, należy zadziałać laserem także na te z nich, które przy pierwszym zabiegu nie były w fazie czynnej,
  • biorąc pod uwagę fizjologię wzrostu włosa, zabieg na ogół wymaga powtórzenia od 3 do 5 razy,
  • najczęściej już po 3 zabiegu widoczna jest redukcja owłosienia sięgająca 80%., natomiast, te włoski, które jeszcze nie zostały zniszczone, są jasne i delikatne.

Po zakończeniu systematycznego cyklu depilacji laserowej, należy przeprowadzać raz w roku zabieg przypominający, który utrzyma uzyskany efekt.

Czy depilacja laserowa boli?

To pytanie zadaje sobie wiele osób i niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Można powiedzieć, że wiele zależy od tego, jaki odcień ma skóra i jaki kolor mają włoski – im są one ciemniejsze, tym mocniej będzie się odczuwać działanie lasera. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że równie ważne są indywidualnych predyspozycje odczuwania bólu, tzw. próg bólu. Niektórzy z naszych Pacjentów swoje odczucia w czasie zabiegu określają jako „ukłucie komara”, inni jako szczypanie, a jeszcze inni porównują je do wyrywania pęsetą brwi lub stosowania depilatora.

Dbając o Państwa komfort, w czasie depilacji laserem stosujemy nawiew chłodnego powietrza – CRYO. Dodatkowo możliwe jest nałożenie przed zabiegiem kremu znieczulającego powierzchnię skóry.

Jak przebiega depilacja laserowa w Laser Esteti Med Lublinie?

Przed wykonaniem zabiegu odbywa się konsultacja ze specjalistą, który ocenia wskazania do zabiegu, stan skóry i typ owłosienia. Na tej podstawie dobierane są parametry lasera – to bardzo ważna część przygotowania do zabiegu, ponieważ od niej w dużej mierze zależy, jaki uzyskamy efekt.

Niejako z drugiej strony pozostaje samodzielne przygotowanie Pacjenta do zabiegu. Polega ono na ogoleniu miejsca depilacji około 1, 2 lub 3 dni wcześniej (zależnie do indywidualnego tempa wzrostu włosków) – ważne, by w dniu zabiegu odrost miało około 2 mm.

W czasie konsultacji lekarz instruuje, na co zwrócić uwagę przed planowanym zabiegiem. To również istotna część przygotowania do depilacji laserowej, ponieważ o niektórych kwestiach trzeba będzie pomyśleć odpowiednio wcześniej.
Ciesz się jedwabiście gładką skórą

Żadna z klasycznych metod depilacji nie daje efektu tak gładkiej skóry jak depilacja laserowa. Zabieg w naszym gabinecie  Laser Esteti Med w Lublinie odbywa się w komfortowych warunkach, w przyjaznej atmosferze. Wykonuje go specjalistka z dużym doświadczeniem. Dzięki jej umiejętnościom cała procedura nie jest dla Pacjenta uciążliwa. Zapraszamy na konsultacje – komfort przyjemnego w dotyku ciała jest w zasięgu ręki.

Menu