Laser frakcyjny

Mamy najlepszy laser frakcyjny w Lublinie

Laser frakcyjny wykorzystuje najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, by wspierać lekarzy medycyny estetycznej w walce ze zmarszczkami, bliznami, przebarwieniami oraz innymi problemami skóry, które niekorzystnie wypływają na jej wygląd. Zobacz, jak możemy Ci pomóc.

Jak na skórę działa laser frakcyjny

Laser Fotona Spectro SP, który wykorzystujemy w codziennej pracy, jest laserem frakcyjnym – jego działanie opiera się na zjawisku fototermolizy frakcyjnej. Emituje on wiązkę laserową, która wnika w skórę, gdzie jest absorbowana przez fotoakceptory, cechujące się zdolnością do wchłaniania energii o określonej długości fal. Są to: woda, białko, melanina i hemoglobina zawarta we krwi. W czasie zabiegu laserem frakcyjnym dochodzi do reakcji fototermicznej, która polega na błyskawicznym podgrzaniu wody znajdującej się w tkance i jej odparowaniu.

Wydzielone w tym procesie ciepło wywołuje mikrouszkodzenia w tkance skórnej. Jest to ściśle kontrolowany uraz skóry, w wyniku którego uruchamiają się naturalne reakcje regeneracyjne: obkurczanie włókien kolagenowych i tworzenie nowych w miejscach ubytku. Ten proces jest kluczowy dla zabiegów medycyny estetycznej – pozwala na poprawę jakości skóry i jej wyglądu. Co możemy zrobić, wykonując zabiegi laserem frakcyjnym w Lublinie?

Nowoczesna laseroterapia Lublin

Laser frakcyjny  jest dla Ciebie

Wraz ze starzeniem się organizmu w sposób fizjologiczny tracimy kolagen zawarty w skórze. Proces ten nasila się szczególnie u kobiet w wieku menopauzalnym. Objawia się to opadaniem skóry i pogłębiającymi się zmarszczkami. Natomiast zwiększenie ilości oraz jakości kolagenu szybko zaobserwujesz jako bardziej skórę napiętą, jędrniejszą, gładszą, po prostu wyglądającą na młodszą. Z kolei w przypadku skóry z problemami, działanie lasera pobudzi ją do regeneracji, co poprawi jej wygląd.

Cechy zabiegów laserem frakcyjnym

Zabiegi laserem frakcyjnym, które wykonujemy w Lublinie, zaliczane są do najnowocześniejszych metod w medycynie estetycznej. Wyróżnia je:

  • skuteczność – laseroterapia ma długą i popartą badaniami klinicznymi tradycję w medycynie estetycznej; doskonale znamy zasadę działania wiązki laserowej na skórę, dlatego potrafimy dobrać jej parametry, by uzyskać oczekiwany efekt;
  • seryjność – zabiegi laserem frakcyjnym nie należą do jednorazowych, wymagają wykonania całej serii, by efekt był naprawdę trwały; trzeba jednak dodać, że efekty widać już po pierwszym zabiegu, a to na ogół motywuje naszych Pacjentów, by trzymać się pełnego protokołu zabiegowego;
  • bezinwazyjność – zabiegi laserowe nie wiążą się z mechaniczną ingerencją w skórę, z jaką mamy do czynienia w przypadku igieł czy skalpela; laser działa w tkance skórnej bez uszkadzania jej powierzchni;
  • komfort – zabiegi odbywają się w warunkach, które nie narażają naszych Pacjentów na niepotrzebny stres; dostosowujemy godziny i terminy do ich możliwości czasowych; w czasie przygotowania do zabiegu i przebiegu całej procedury zatroszczymy się o Twoje indywidualne potrzeby;
  • różnorodność – laser frakcyjny  daje wiele możliwości poprawy jakości i wyglądu skóry; zakres zabiegów, które możemy dzięki niemu wykonać jest naprawdę szeroki i obejmuje problemy dermatologiczne, trychologiczne, estetyczne, kosmetologiczne, a także uroginekologiczne;
  • zindywidualizowanie – przy każdym zabiegu laserowym parametry dobierane są indywidualnie do każdego przypadku, dlatego jego efektywność jest tak duża.

Po zabiegu można zaobserwować fizjologiczne reakcje skóry na działanie lasera w postaci zaczerwienienia, opuchnięcia, uczucia ściągniętej skóry. Są one całkowicie naturalne i mijają w krótkim czasie. Skóra będzie się goiła w przeciągu 6-7 dni, kiedy nastąpi złuszczanie się naskórka. Proces tworzenia nowego kolagenu potrwa od 3 do 6 tygodni. Wtedy niedoskonałości skórne będą mniej widoczne, a skóra stanie się bardziej sprężysta, jej koloryt się wyrówna, wzrośnie gęstość – stanie się odmłodzona.

U nas odzyskasz zadowolenie ze swojego wyglądu

Innowacyjny laser frakcyjny Fotona Spectro SP ma w medycynie estetycznej wiele zastosowań od depilacji, przez zamykanie naczynek, usuwanie rumienia, przebarwień, rozstępów, blizn (potrądzikowych czy pourazowych), leczenie trądziku (pospolitego i różowatego) po leczenie chrapania oraz lifting twarzy i ujędrnianie piersi.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów medycyny estetycznej – wtedy dowiesz się, które zabiegi laserem frakcyjnym dostępne w Laser Esteti Med w Lublinie rozwiążą Twoje problemy.

Menu