Laser frakcyjny

Precyzyjne działanie z użyciem lasera frakcyjnego

Szeroka gama zastosowań lasera frakcyjnego sprawia, że jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w zabiegach z dziedziny laseroterapii. W naszym gabinecie Laser Esteti Med korzystamy z urządzenia Fotona Spectro SP, które poza głównymi funkcjami ma również tryby dodatkowe, pozwalające jeszcze skuteczniej walczyć z niedoskonałościami skóry i pomagać Pacjentom w każdym wieku.

Co oznacza frakcjonowanie skóry

Gdy urządzenie działa frakcjonująco, obejmuje swoim działaniem wybrane powierzchnie (frakcje) skóry i nie wpływa na otaczające je tkanki. To istotne zwłaszcza przy usuwaniu zmian miejscowych, mających określony kształt i widoczne granice, lecz sprawdza się również w przypadku terapii dotyczących większych obszarów ciała lub całej twarzy. Światło wnika w skórę, dociera do struktur odpowiedzialnych za procesy regeneracji i odbudowy.

Poza najbardziej oczywistymi korzyściami w postaci realnych efektów, istotna jest możliwość skrócenia zabiegu do niezbędnego minimum. Zależnie od rodzaju kuracji, często już jedna sesja wystarczy, aby pozbyć się uciążliwych problemów skórnych, zapobiec pogłębianiu się zmian lub przeciwdziałać ich powstawaniu.

Optymalna skuteczność technologii Fotona VSP

Zoptymalizowane działanie fali elektromagnetycznej z zakresu podczerwieni na tkankę wymaga zastosowania różnych czasów trwania impulsu. Zostało to doskonale dopracowane przez markę Fotona w postaci technologii VSP – Variable Square Pulse, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza: zmienny impuls kwadratowy. W praktyce przekłada się to na możliwość użycia impulsu trwającego od jednej mikrosekundy do impulsu trwającego ponad sekundę. Progowa gęstość energii lasera frakcyjnego potrzebnej do odparowania uszkodzonych tkanek rośnie wraz z pierwiastkiem kwadratowym z czasu trwania emisji wiązki lasera. Takie zróżnicowanie jest istotne, ponieważ zależnie od specyfiki, rozległości czy głębokości zmian, które wymagają interwencji, możemy działać bez ingerowania w głębsze warstwy skóry niż jest to konieczne.

Nowoczesna laseroterapia

Spośród wielu dziedzin, w których udowodniona została skuteczność lasera frakcyjnego i które nadal z powodzeniem są wspierane przez tę technologię, najbardziej oczywiste są:

 • dermatologia – w jej zakresie znajduje się leczenie chorób skóry, błony śluzowej, a wśród zabiegów można wymienić leczenie między innymi:
  • trudno gojących się ran,
  • bliznowców,
  • naczyniaków,
 • dermatologia estetyczna – dotyczy działań na zdrowej skórze, wymagającej jedynie poprawy estetyki, na przykład:
  • redukcji przebarwień,
  • wypełniania zmarszczek,
  • ujędrniania skóry,
  • odżywienia i dotlenienia,
 • ginekologia i uroginekologia – Fotona Spectro SP stanowi istotne wsparcie również w tych dziedzinach, gdy należy wykonać:
  • obkurczanie i rewitalizację pochwy,
  • odmładzanie okolic intymnych,
  • zabiegi leczenia nietrzymania moczu.

Chociaż w każdej z powyższych dziedzin dostępne są rozwiązania alternatywne (iniekcje botoksem lub kwasem hialuronowym, różne rodzaje mezoterapii), to właśnie laserowi frakcyjnemu warto poświęcić uwagę, gdy szukasz precyzyjnych, zaawansowanych rozwiązań.

Wybór lasera do naszego gabinetu – z myślą o Pacjentach

Przewagą lasera frakcyjnego Fotona Spectro SP nad innymi modelami tego urządzenia jest niemal pełna gama opcji wykonywania zabiegów, jedynie poza usuwaniem tatuaży. Oznacza to, że na 20 możliwych funkcjonalności, korzystamy z 19, które oczywiście można podzielić na różne warianty, zależnie od konkretnych potrzeb. Dla porównania: najprostsza wersja Fotona ma 6 funkcjonalności.

W naszym centrum laseroterapii i medycyny estetycznej w Lublinie możemy więc pracować nad wszystkimi wskazanymi wyżej problemami skóry, a dodatkowo wykonywać zabiegi lipolizy, redukować rozstępy czy leczyć zmiany grzybicze. Holistyczne podejście do Pacjentów przekłada się na dbanie o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Menu