Botoks – toksyna botulinowa

Nieustanna popularność botoksu sprawia, że substancja ta należy do kanonu medycyny estetycznej, a radzi sobie doskonale z wieloma kwestiami dotyczącymi estetyki twarzy i ciała. Pomaga również w wielu kwestiach zdrowotnych. Prawidłowo zastosowany roztwór sprawia, że przy właściwej liczbie iniekcji odpowiednich odstępach czasu, rezultaty utrzymują się 6 miesięcy, a często znacznie dłużej.

Toksyna botulinowa typu A i jej zastosowanie

Roztwór stosowany w poszczególnym zabiegach uzyskujemy poprzez rozpuszczenie preparatu toksyny botulinowej typu A (ma ona postać proszku w fiolkach) w soli fizjologicznej. Ważne, aby sporządzaniem roztworu, dobraniem liczby jednostek i podaniem pod skórę zajmował się specjalista, ponieważ istotne są proporcje oraz umiejętne wykonanie iniekcji.

zabieg botoksem

Mechanizm działania po wstrzyknięciu botoksu polega na częściowym czasowym rozluźnieniu mięśni za sprawą zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Prawidłowo wykonany zabieg jest w pełni bezpieczny. Pacjenci zgłaszający się do Laser Esteti Med w Lublinie korzystają z naszych usług, gdy celem jest:

  • redukcja zmarszczek – dotyczy zmarszczek, w których wypełnianiu nie zawsze wystarczy kwas hialuronowy, zwłaszcza gdy są długoletnie i utrwalone; dotyczy to zmarszczek:
    • mimicznych, powstających od codziennej aktywności twarzy, na przykład od uśmiechania się, mrużenia oczu, ruchów brwi,
    • grawitacyjnych, czyli wiotczenia mięśni pod wpływem grawitacji, zwłaszcza po 40 r.ż.; są to między innymi bruzdy nosowo-wargowe;
    • starczych, które są fizjologicznym skutkiem osłabienia włókien elastynowych oraz kolagenowych i również pogłębiają się z wiekiem,
  • korekta rysów twarzy – zniwelowanie opadających kącików ust i powiek sprawia, że twarz wygląda młodziej, sprawia wrażenie bardziej wypoczętej,
  • leczenie bruksizmu – zgrzytanie zębami i mimowolna aktywność mięśni żwaczy podczas snu może być skutecznie zniwelowana poprzez iniekcję mięśni żwaczy,
  • leczenie nadpotliwości – zahamowanie działania gruczołów potowych pod pachami, na dłoniach i stopach to częste oczekiwania Pacjentów.

Poza obszarami leczenia nadpotliwości, pozostałe zabiegi nie wymagają zastosowania znieczulenia, lecz u Pacjentów z niskim progiem bólu stosujemy miejscowo maści znieczulające.

Zabiegi botoksem i czas oczekiwania na efekty

Rezultaty powyższych zabiegów widoczne są i odczuwalne po około 2 tygodniach, a utrzymują się zwykle od 3 do 6 miesięcy, jednak bywa, że również znacznie dłużej. Mają na to wpływ między innymi: ilość podanego podskórnie preparatu oraz gęstość iniekcji na danym obszarze skóry, kondycji skóry w czasie wykonania zabiegu, wieku Pacjenta i jego trybu życia, czynników genetycznych. Iniekcji nie należy powtarzać częściej niż co 3 miesiące. Co jednak ważne, efekty kolejnych iniekcji utrzymują się znacznie dłużej, ponieważ mózg częściowo odzwyczaja się od używania unieruchomionych mięśni mimicznych.

Ostrzykiwanie botoksem w Laser Esteti Med zawsze wykonuje lekarz

Nasz gabinet laseroterapii i medycyny estetycznej w Lublinie wybierają osoby, które chcą mieć pewność, że cały proces ostrzykiwania botoksem przeprowadzi doświadczony lekarz. Kompetencje specjalisty wynikają z wykształcenia medycznego oraz związanych z tym uprawnień, między innymi do wstrzyknięć podskórnych, dożylnych, a także istotnych w tych zabiegach – wstrzyknięć domięśniowych. Co równie ważne, sam preparat dostępny jest wyłącznie na receptę lekarską.

Szeroka gama możliwości z preparatem toksyny botulinowej

Zastosowanie botoksu pozwala osiągnąć rezultaty, które nie sposób osiągnąć przy użyciu ogólnodostępnych kremów, masek czy serum. O szczegółach warto porozmawiać z naszym specjalistą, służymy fachową pomocą.

Menu