Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – wiemy, jak pomóc

Nietrzymanie moczu ma często podłoże wysiłkowe, stając się uciążliwą dolegliwością, która wpływa na samopoczucie i jakość życia w wymiarze osobistym i społecznym. Wiele kobiet czuje się z tego powodu wykluczona z życia, a jednocześnie zawstydzona charakterem swoich dolegliwości. Problem ten można skutecznie rozwiązać dzięki specjalistycznemu zabiegowi leczenia nietrzymania moczu za pomocą lasera.

Fizjologia nietrzymania moczu

Według statystyk z tą przykrą dolegliwością zmaga się 4-14% młodych kobiet i 12-35% kobiet w starszym wieku. Najczęściej diagnozowane jest wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNT). Podłożem problemu jest:

  • osłabienie włókien tworzących mięśnie dana miednicy,
  • zwiotczenie tkanek tworzących ściany pochwy.

Struktury te cechuje zmniejszenie zawartości kolagenu oraz jakościowe zmiany składu włókien kolagenowych. Oznacza to, że stają się one niewydolne w czasie wysiłku fizycznego – nie wytrzymują wzrostu ciśnienia w śródbrzuszu i nacisku wywoływanego na pęcherz. Skutkiem jest mimowolna utrata moczu, towarzysząca czynnościom takim jak kasłanie, kichanie, gwałtowna zmiana pozycji czy uprawienie sportu. WNM rozpoznaje się najczęściej u kobiet po porodzie oraz w czasie klimakterium.

Skuteczna depilacja laserowa

IncantiLase przy użyciu lasera Fotona Spectro na nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu można leczyć niechirurgicznie z doskonałymi efektami dzięki wykorzystaniu urządzeń laserowych w uroginekologii. Fotona Spectro SP, laser, który wykorzystujemy w naszej codziennej praktyce, pozwala nam wykorzystywać najbardziej zaawansowane techniki laserowe po to, by nasze Pacjentki mogły zapomnieć o dyskomforcie, który wiąże się z WNM.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu opiera się na wykorzystaniu protokołu zabiegowego IncontiLase w trybie ambulatoryjnym. Dzięki laserowi Er:YAG do tkanek w obrębie dna miednicy dostarczana jest energia, która podgrzewa kolagen, skracając jego włókna i stymulując produkcję nowych. Remodeling śluzówki pochwy, jej przedsionka, przedniej ścianki kanału pochwy oraz ujścia cewki moczowej, a także więzadeł dna miednicy skutkuje obkurczeniem tkanek, ich ujędrnieniem i przywróceniem funkcji trzymania moczu.

Jak wygląda leczenie nietrzymania moczu w Lublinie

Leczenie metodą IncontiLase polecane jest kobietom z nietrzymaniem moczu typu wysiłkowego lub mieszanego w stopniu mało- i średniozaawansowanym. Leczeniu poddawane są Pacjentki w okresie pomenopauzalnym, po porodach, a także z predyspozycjami genetycznymi.

  • PRZECIWWSKAZANIA: nieprawidłowy wynik ostatniej cytologii, aktywna infekcja dróg rodnych.
  • PRZYGOTOWANIE DO ZAGIEGU: zanim przeprowadzimy laserowe leczenie WNM, odbywa się konsultacja z lekarzem ginekologiem, na którą należy przynieść wynik cytologii wykonanej w ciągu ostatniego roku. Specjalista przeprowadzi badanie kwalifikujące do zabiegu i zbierze wywiad medyczny.
  • PRZEBIEG LECZENIA: w czasie zabiegu lekarz wprowadza do pochwy specjalną jednorazową głowicę emitującą impulsy laserowe z przerwami, co podnosi komfort całej procedury. Nie jest ona bolesna, ale niektóre kobiety – zależnie od indywidualnej wrażliwości na ból – mogą odczuwać pewien dyskomfort czy lekkie pieczenie.
  • POSTĘPOWNAIE PO ZABIEGU: kiedy zabieg zostanie zakończony, można wrócić do codziennych aktywności z wyłączeniem współżycia – wstrzemięźliwość należy zachować przez 7 dni. Należy unikać przez 2 tygodnie kąpieli w wannie i basenach, a przy najbliższej miesiączce zrezygnować ze stosowania tamponów. Pacjentki zapraszane są na wizytę kontrolną po około 6 tygodniach.
  • OBJAWY NIEPOŻĄDANE: możliwe jest pojawienie się miejscowego wysięku, w związku z czym należy stosować środki higieny osobistej.Efekty zauważalne są 4-6 tygodni po zabiegu. By osiągnąć satysfakcjonującą poprawę, trzeba, w zależności od zaawansowania problemu, wykonać 1-2 zabiegi (przy konieczności powtórzenia zachowuje się odstęp 6-8 tygodni). W celu podtrzymania efektów terapii zaleca się systematyczne wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla.

Korzystaj z aktywnego życia

Zachęcamy kobiety do skorzystania z laserowego leczenia nietrzymania moczu w Laser Esteti Med w Lublinie. To prosta procedura, która przywraca radść z uroków aktywnego trybu życia. Zapraszamy na konsultacje, w czasie których nasi lekarze przekażą wszelkie niezbędne szczegóły dotyczące zabiegu.

Menu