Laserowe usuwanie znamion

Usuwanie znamion – bezpiecznie, bezboleśnie, skutecznie

Znamiona na skórze przybierają różny charakter, wpływając na poczucie estetyki oraz pewność siebie. Dermatolodzy estetyczni z Laser Esteti Med w Lublinie polecają w takich przypadkach usuwanie znamion metodą laserową.
Jakie znamiona usuwamy laserowo

O tym, czy dane znamię może być usunięte laserowo, decyduje lekarz dermatolog specjalizujący się w medycynie estetycznej. Do zmian skórnych kwalifikujących się do tego typu leczenia zaliczamy:

  • znamiona barwnikowe – usuwanie pieprzyków to jeden z najczęstszych zabiegów w naszym gabinecie; pieprzyki mogą być płaskie lub brodawkowate, guzowate, zrazikowe, wypukłe, a niekiedy owłosione; kolorem zbliżone są najczęściej do odcienia skóry; niektóre z pieprzyków mogą złośliwieć, stając się zmianami nowotworowymi;
  • włókniaki – powstają w skórze właściwej z tkanki łącznej jako zmiany miękkie (w kolorze cielistym lub brunatnym) lub twarde (o zróżnicowanym zabarwieniu i powierzchni); są to łagodne zmiany nowotworowe;
  • brodawki wirusowe, potocznie nazywane kurzajkami – występują jako zmiany pojedyncze lub jako liczne wykwity; są to zakaźne grudki naskórne, za pojawienie się których odpowiada najczęściej wirus HPV.

Jeśli jakiekolwiek znamiona na Twojej skórze wzbudzają Twój niepokój, warto by zobaczył je specjalista.

Skuteczne usuwanie blizn

Zalety laserowego usuwania znamion

Zabiegi laserowego usuwania znamion wykonywane w Laser Esteti Med w Lublinie są dobrze tolerowane przez Pacjentów, cechuje je ponadto:

  • wysoka skuteczność – dzięki laserowi frakcyjnemu zmiany usuwane są całkowicie,
  • komfortowy zabieg – w nas usuwanie znamion nie wymaga znieczulenia, procedura trwa krótko i po jej zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć,
  • precyzja – znamiona usuwane są całkowicie, a otaczająca je zdrowa tkanka nie ulega uszkodzeniu,
  • szybki proces gojenia – po laseroterapii skóra goi się w niekłopotliwy sposób, a cały proces wspomaga właściwa pielęgnacja,
  • doskonały efekt kosmetyczny – usuniecie pieprzyków i innych znamion poprawia estetykę nie tylko twarzy, ale i innych odsłoniętych części ciała.

Dodatkowym atutem metody laserowej jest to, że zabiegi mogą być wykonywane u osób w różnym wieku.

Jak przebiega zabieg laseroterapii

Laserowe usuwanie znamion jest procedurą ambulatoryjną, bezpieczną i skuteczną. Głowica lasera Fotona Spectro SP, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń medycznych na świecie, emituje wiązkę energii, która wnika w tkankę, gdzie odparowuje zawartą w niej wodę. Pozwala to na korygowanie zmian na powierzchni skóry – w poddawanym leczeniu miejscu powstaje strupek, który w ciągu kilki dni odpada. Pod nim praktycznie nie pozostaje ślad po znamieniu. Na ogół proces gojenia po zabiegu trwa od 7 do 14 dni, ale jeśli znamię było głębokie, może wydłużyć się do 3-4 tygodni. W tym czasie miejsce poddane zabiegowi dobrze jest przemywać wodą z mydłem; trzeba też unikać promieni słonecznych.

Cała procedura nie jest bolesna, ponieważ stosujemy kompatybilny z naszym laserem system CRYO, który emituje nawiew zimnego powietrza – zastępuje ono tradycyjnie stosowane środki znieczulające.

W czasie kwalifikacji do zabiegu lekarz przeprowadzi wywiad, obejrzy znamię, co pozwoli wykluczyć przeciwwskazania do jego laserowego usunięcia:

  • podatność na tworzenie blizn przerostowych,
  • aktywne infekcje w okolicy znamienia do usunięcia (np. opryszczka).

Zabieg usuwania znamion metodą laserową jest procedurą na tyle nieinwazyjną, że nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta.

Skorzystaj z mocy najlepszego lasera w Lublinie

Z myślą o naszych Pacjentach wybraliśmy do gabinetu profesjonalny sprzęt, który obsługują doświadczeni lekarze. Protokoły zabiegowe, które stosujemy, są bezpieczne i dobrze tolerowane, nie wiążą się z nimi obawy o przypadkowe komplikacje. Zapraszamy do Laser Esteti Med, by zadbać o estetykę swojego ciała.

Menu