Laserowe ujędrnianie okolic ust

Zdrowa, elastyczna, pełna blasku skóra wygląda młodo i atrakcyjnie. Dzięki laserowemu ujędrnianiu okolic ust można uzyskać taki efekt po kilku zabiegach, a następnie utrzymać rezultaty przez kilka miesięcy i dłużej. Pacjentom gabinetu Laser Esteti Med pomagamy, używając lasera Fotona Spectro SP. Jego skuteczność jest ceniona w kraju i na świecie, dlatego warto poznać bliżej to unikalne działanie.

Laser w walce z niedoskonałościami

Utrata sprężystości oraz napięcia skóry spowodowana jest zmniejszoną produkcją włókien kolagenu, elastyny, oraz kwasu hialuronowego, znajdujących się w skórze. Procesy regeneracji z wiekiem zachodzą coraz wolniej, a rezultaty widoczne są mniej lub bardziej, zależnie od indywidualnych predyspozycji. Gdy chcecie Państwo skorzystać z profesjonalnej pomocy, w gabinecie Laser Esteti Med w Lublinie zabiegi laserem frakcyjnym pozwolą skutecznie walczyć z utratą jędrności.

laserowe ujędrnianie okolic ust

Proces ujędrniania okolic ust oznacza w tym przypadku działanie lasera erbowo-yagowego, który ma poniższe właściwości:

  • poprawia gęstość skóry – tak jak w przypadku poprawy jędrności okolic oczu, tak i tutaj kluczowe znaczenie ma kolagen, elastyna oraz hialuron, obecne naturalnie w skórze, lecz z czasem wymagające pobudzenia do tworzenia nowych włókien i cząsteczek,
  • niweluje jej wiotkość – odżywienie komórek w głębokich warstwach skóry prowadzi do wzmocnienia włókien kolagenu i elastyny, wzmocnione zostaje tzw. rusztowanie skóry (włókna kolagenowe są również budulcem ścięgien, mięśni, kości),
  • poprawia napięcie – rezultatem jest między innymi redukcja lub zniwelowanie zmarszczek mimicznych i innych występujących wokół ust (bruzdy wargowo-nowsowe,
  • działa liftingująco – mniej widoczne jest uleganie grawitacji, korzyścią może być na przykład uniesienie opadających kącików ust bez zastosowania bardziej inwazyjnych metod.

Zauważalne są również dodatkowe efekty w postaci poprawy kolorytu skóry czy redukcji przebarwień, na przykład posłonecznych.

Mechanizm i skuteczność działania lasera frakcyjnego Er:YAG

Do zabiegów ujędrniania okolic ust stosujemy laser frakcyjny erbowo-yagowy. Określenie „frakcyjny”oznacza, że wiązka lasera działa na ściśle określone miejsca, punktowo, aby nie uszkodzić miejsc, które nie wymagają laseroterapii. Zachodzą w tym czasie jednocześnie dwa procesy: uszkodzenia słabszych włókien kolagenowych i pobudzenia do produkcji nowych.

Mikrowiązka światła laserowego ma tutaj długość 2940 nm, dociera do skóry właściwej bez uszkodzenia naskórka. Takie połączenie sprawia, że bez okresu rekonwalescencji możecie Państwo uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Dodatkowe zabiegi na okolice ust

W gabinecie Laser Esteti Med wykonujemy szereg zabiegów, które również mogą być dobrane do indywidualnych potrzeb. Z laserem Fotona Spectro SP możemy przeprowadzić fotoodmładzanie T3, frakcjonowanie 3D, endolofting 4D, frakcjonowanie SMOOTH oraz remodeling TWINLIGHT.

W zależności od stopnia utraty jędrności skóry, wieku Pacjenta, czasu od jakiego zmaga się z danym problemem natury estetycznej, proponujemy konkretne rozwiązania. Efekty utrzymują się co najmniej kilka miesięcy po przejściu serii zabiegów.

Przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu

We wszystkich zabiegach z dziedziny laseroterapii lista przeciwwskazań to między innymi ciąża oraz okres laktacji, choroby hormonalne, nowotworowe, choroby i stany zapalne skóry, a także epilepsja i przyjmowanie określonych leków. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania skóry, a na 2 tygodnie przed – z depilacji woskiem.

Po zabiegu należy stosować na zewnątrz preparaty z wysokim filtrem UV przez miesiąc, przez 2 tygodnie nie korzystać z gorących kąpieli i sauny. Do normalnych aktywności można wrócić po kilku godzinach od zabiegu, ponieważ szybko znikają ewentualne zaczerwienienia i rumień.

Menu