Peeling laserowy

Peeling laserowy – co warto wiedzieć?

Dla poprawy gęstość skóry i uzyskania widocznej poprawy jej jędrności stosowane są obecnie różne skuteczne metody. Dzięki peelingowi laserowemu można osiągnąć optymalne rezultaty bez ryzyka podrażnień, a docelowo zadbać o skórę, aby wyglądała młodo i zdrowo każdego dnia.

Laser dla pięknej skóry

Gabinet medycyny estetycznej Laser Esteti Med w Lublinie wyposażony jest w laser Er:YAG Fotona Spectro SP o długości fali 2940 nm. To nowoczesne urządzenie pozwala przeprowadzać dwa rodzaje peelingu:

  • peeling laserowy średni (medium peel),
  • peeling laserowy głęboki (deep peel).

Zabiegi pozwalają na usunięcie zmarszczek, a ponadto przebarwień oraz delikatnych uszkodzeń skóry. Polecane są w szczególności osobom o delikatnej strukturze naskórka.

Złuszczający peeling laserowy

Przebieg zabiegu

Wystarczy około półgodzinny (a czasem nawet piętnastominutowy) zabieg, by Twoja skóra została dokładnie oczyszczona, a przebarwienia zostały zminimalizowane. Nie wiąże się on z silnym bólem, toteż znieczulenie nie jest wymagane podczas jego wykonywania.

By dodatkowo podwyższyć komfort Pacjentów, w czasie peelingu laserowego stosujemy urządzenie do schładzania skóry CRYO, zapewniające minimalizację nieprzyjemnych odczuć.

Jeśli chodzi o samą technologię, polega ona na wykonywaniu za pomocą lasera mikrouszkodzeń, w których miejscu tworzą się zdrowe tkanki. Dzięki temu skóra bardzo szybko i intensywnie się regeneruje, a tym samym – wygląda lepiej.

Korzyści i efekty zabiegów wykonywanych w Lublinie

Do najważniejszych korzyści opisywanego zabiegu należą między innymi:

  • znaczna poprawa stanu skóry,
  • zwiększenie stopnia ujędrnienia, kolorytu i faktury skóry;
  • minimalizacja blizn potrądzikowych,
  • minimalizacja przebarwień.

Rezultaty w postaci gładszej, jędrniejszej i rozświetlonej skóry widoczny jest po około trzech miesiącach. W ciągu kilku kolejnych miesięcy procesy odbudowy skórnej cały czas postępują. Zmiany w strukturze kolagenu, wpływające na dalszą poprawę wyglądu, trwają do roku po zabiegu. Korzyści zastosowania peelingu laserowego są więc długotrwałe i widoczne.

By w pełni można było podziwiać efekty peelingu laserowego, zalecamy powtarzanie serii od trzech do pięciu zabiegów co mniej więcej cztery do ośmiu tygodni.

Kiedy warto zdecydować się na peeling laserowy?

Jeżeli przeszkadzają Ci zmarszczki, a Twoja skóra straciła jędrność i blask, ma porowatą strukturę, brakuje jej gładkości – to dobry moment, by podjąć decyzję o skorzystaniu z usług gabinetu medycyny estetycznej. Nasi Pacjenci skarżą się najczęściej na szybko postępujące procesy starzenia się skóry, widoczne blizny (na przykład po przebytym trądziku), przebarwienia czy rozciągnięte pory. Sporym problemem są również dla nich bruzdy albo zwiotczenia. Precyzyjnie przeprowadzony zabieg jest w stanie w znacznym stopniu zniwelować wszystkie te oznaki upływającego czasu, pozostawiając skórę rozświetloną i promienną.

Niedyspozycja estetyczna

Przez jeden do trzech dni po przeprowadzaniu peelingu laserowego Twoja skóra może być zaczerwieniona, lekko szczypać, być dość gorąca. To normalne objawy, które szybko ustępują. Nie przejmuj się ponadto suchością albo uczuciem naprężenia – one również należą do naturalnych. Po mniej więcej trzech dniach dochodzi do łuszczenia się naskórka – niewielkie płaty skóry odchodzą, odsłaniając młodszą, gładzą i rozjaśnioną cerę. Możesz więc wyglądać młodziej bez ingerencji chirurga, laseroterapia jest Twoim sprzymierzeńcem.

Menu