Laserowe leczenie nietrzymania moczu – wiemy, jak pomóc
Nietrzymanie moczu ma często podłoże wysiłkowe, stając się uciążliwą dolegliwością, która wpływa na samopoczucie i jakość życia w wymiarze osobistym i społecznym. Wiele kobiet czuje się z tego powodu wykluczona z życia, a jednocześnie zawstydzona charakterem swoich dolegliwości. Problem ten można skutecznie rozwiązać dzięki specjalistycznemu zabiegowi leczenia nietrzymania moczu za pomocą lasera.
Fizjologia nietrzymania moczu
Według statystyk z tą przykrą dolegliwością zmaga się 4-14% młodych kobiet i 12-35% kobiet w starszym wieku. Najczęściej diagnozowane jest wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNT). Podłożem problemu jest:
- osłabienie włókien tworzących mięśnie dana miednicy,
- zwiotczenie tkanek tworzących ściany pochwy.
Struktury te cechuje zmniejszenie zawartości kolagenu oraz jakościowe zmiany składu włókien kolagenowych. Oznacza to, że stają się one niewydolne w czasie wysiłku fizycznego – nie wytrzymują wzrostu ciśnienia w śródbrzuszu i nacisku wywoływanego na pęcherz. Skutkiem jest mimowolna utrata moczu, towarzysząca czynnościom takim jak kasłanie, kichanie, gwałtowna zmiana pozycji czy uprawienie sportu. WNM rozpoznaje się najczęściej u kobiet po porodzie oraz w czasie klimakterium.