Wiele zabiegów, jedno rozwiązanie – współczesna laseroterapia
Potencjał laseroterapii wynika z różnorodnych możliwości, jakie dają profesjonalne urządzenia. Na przykładzie Fotona Spectro SP widać, jak promieniowanie elektromagnetyczne umożliwia prowadzenie szeregu terapii związanych z dermatologią tradycyjną i estetyczną, a także ginekologią estetyczną. Z punktu widzenia Pacjentów istotne jest precyzyjne działanie lasera oraz możliwość szybkiego powrotu do codziennej aktywności.
Przewaga nad innymi metodami
Słowo „laser” jest skrótowcem od angielskiego „Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” i zgodnie z tą nazwą zachodzi zjawisko wzmocnienia światła przez wymuszoną emisję promieniowania. Parametry ustawiane są indywidualnie w zależności od rodzaju i skali problemu, z jakim zgłasza się do mas dana osoba. Regulować możemy:
- moc lasera – Nd:YAG daje możliwość regulowania mocy 40W/80W, w przypadku lasera Er:YAG moc jest stała i wynosi 20 W;
- tryb pracy – między innymi EndoLifting, FRAC3, SMOOTH, PIANO, które pozwalają ustawić parametry jeszcze dokładniej w kontekście danego problemu ze skórą;
- sekwencje skanowania – do wyboru standardowa ablacja (światło pochłaniane jest przez wodę w komórkach, pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do odparowania wody wraz z tkanką w której się znajduje), frakcjonowanie klasyczne (płytka ablacja z równomiernym przenoszeniem energii na powierzchnię skóry) oraz frakcjonowanie 3D (mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze);
- wielkość plamki – czyli powierzchni laserowej na skórze podczas zabiegu; tutaj również do wyboru są trzy opcje, plamka zabiegowa może mieć wielkość 3, 6 lub 9 mm, a im większa, tym głębsza penetracja skóry podczas danego zabiegu.
Potencjał laseroterapii w połączeniu z doświadczeniem lekarza medycyny estetycznej daje możliwość działania precyzyjnie dostosowanego do potrzeb, które są bardzo zróżnicowane. Dotyczyć mogą zarówno chęci przeciwdziałania oznakom starzenia, jak też usuwania utrwalonych zmian skórnych oraz leczenia schorzeń.