Wiele zabiegów, jedno rozwiązanie – współczesna laseroterapia

Potencjał laseroterapii wynika z różnorodnych możliwości, jakie dają profesjonalne urządzenia. Na przykładzie Fotona Spectro SP widać, jak promieniowanie elektromagnetyczne umożliwia prowadzenie szeregu terapii związanych z dermatologią tradycyjną i estetyczną, a także ginekologią estetyczną. Z punktu widzenia Pacjentów istotne jest precyzyjne działanie lasera oraz możliwość szybkiego powrotu do codziennej aktywności.

Przewaga nad innymi metodami

Słowo „laser” jest skrótowcem od angielskiego „Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” i zgodnie z tą nazwą zachodzi zjawisko wzmocnienia światła przez wymuszoną emisję promieniowania. Parametry ustawiane są indywidualnie w zależności od rodzaju i skali problemu, z jakim zgłasza się do mas dana osoba. Regulować możemy:

 • moc lasera – Nd:YAG daje możliwość regulowania mocy 40W/80W, w przypadku lasera Er:YAG moc jest stała i wynosi 20 W;
 • tryb pracy – między innymi EndoLifting, FRAC3, SMOOTH, PIANO, które pozwalają ustawić parametry jeszcze dokładniej w kontekście danego problemu ze skórą;
 • sekwencje skanowania – do wyboru standardowa ablacja (światło pochłaniane jest przez wodę w komórkach, pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do odparowania wody wraz z tkanką w której się znajduje), frakcjonowanie klasyczne (płytka ablacja z równomiernym przenoszeniem energii na powierzchnię skóry) oraz frakcjonowanie 3D (mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze);
 • wielkość plamki – czyli powierzchni laserowej na skórze podczas zabiegu; tutaj również do wyboru są trzy opcje, plamka zabiegowa może mieć wielkość 3, 6 lub 9 mm, a im większa, tym głębsza penetracja skóry podczas danego zabiegu.

Potencjał laseroterapii w połączeniu z doświadczeniem lekarza medycyny estetycznej daje możliwość działania precyzyjnie dostosowanego do potrzeb, które są bardzo zróżnicowane. Dotyczyć mogą zarówno chęci przeciwdziałania oznakom starzenia, jak też usuwania utrwalonych zmian skórnych oraz leczenia schorzeń.

Nowoczesna laseroterapia

Od delikatnego odmładzania po lipolizę

Wyposażenie gabinetu Laser Esteti Med w postaci urządzenia Fotona Spectro SP powala nam wykonywać wiele zabiegów dotyczących zarówno zdrowej skóry, jak też skóry dotkniętej określonymi problemami i schorzeniami. Co równie ważne, podczas każdej sesji mobilizowane są naturalne procesy odnowy organizmu, dlatego rezultaty widoczne będą również w dalszej perspektywie.

Na co dzień pomagamy Pacjentom, którzy chcą:

 • ujędrnić i odmłodzić skórę, w tym delikatne okolice oczu i ust,
 • poddać się liftingowi bez skalpela,
 • usunąć przebarwienia oraz zaczerwienienia,
 • zredukować blizny potrądzikowe, pooperacyjne, rozstępy,
 • pozbyć się brodawek i innych znamion,
 • wyleczyć grzybicę paznokci,
 • zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, również cellulitu.

Liczne możliwości zastosowania dotyczą zarówno dermatologii estetycznej, jak też kosmetologii czy ginekologii oraz uroginekologii. Odpowiednio ustawiona długość wiązki lasera, a także właściwie dobrany tryb (na przykład tryb PIANO, wydłużający falę Nd:YAG) to połączenie niezastąpione, gdy zależy Państwu na bezbolesnym zabiegu laseroterapii oraz szybkich, efektach i radykalnej przemianie.

Laseroterapię stosujemy również wewnątrzustnie

Nowością na skalę światową jest EndoLifting 4D, podczas którego działanie lasera stosujemy na skórze twarzy standardowo, lecz dodatkowo również od wewnątrz jamy ustnej. Dzięki temu skóra na całej swoje grubości ulega istotnym przemianom – kurczenie się włókien kolagenowych prowadzi do ujędrnienia skóry twarzy, poprawy jej napięcia, przywrócenia utraconej gęstości. Takie zabiegi wybierają osoby w różnym wieku, również w ramach profilaktyki przy pierwszych objawach w postaci starzenia się cery.

Fale Er:YAG i Nd:YAG uzupełniają się tutaj doskonale, a cała procedura bazuje na zastosowaniu kolejno czterech trybów: EndoLifting, FRAC3, PIANO i SupErfacial. Urządzenie Fotona Spectro SP jest niezastąpione w takiej formie laseroterapii.

Głowice i skanery do precyzyjnego działania

Standardowym wyposażeniem stosowanego w Laser Esteti Med urządzenia są końcówki: głowice oraz skanery. Z użyciem głowic frakcyjnych oraz z tzw. pełną plamką, wykonujemy między innymi zabiegi skupiające się na pojedynczych zmianach, na przykład usuwaniu brodawek, natomiast skanerem możemy objąć jednocześnie większą powierzchnię skóry, co sprawdza się w przypadku usuwania rozległych blizn, licznych przebarwień (na przykład piegów, większych plam posłonecznych), liftingu twarzy, lipolizy całych partii ciała (ud, pośladków, brzucha).

Działanie łagodzące podczas każdego zabiegu możemy zapewnić, stosując dodatkowo system chłodzący CRYO w postaci kojącego chłodnego nawiewu na skórę. Każda sesja jest dzięki temu znacznie przyjemniejsza.

Wskazania i przeciwwskazania do laseroterapii

Z zabiegów laseroterapii warto skorzystać, gdy zawiodły inne metody lub gdy w określonych okolicznościach nie jest możliwe zastosowanie żadnej alternatywy. To rozwiązanie również dla osób, którym brakuje czasu i chęci do oczekiwania na działanie stosowanych samodzielnie metod czy preparatów. Z laserem efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Do głównych przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, infekcje skóry, przyjmowanie określonych leków, arytmia serca, nadwrażliwość na światło i inne. O szczegółach poinformuje Cię nasz specjalista.

Menu