Jak działa laserowe ujędrnianie piersi?

Piersi są jedną z najczęściej poprawianych estetycznie części ciała. Kobietom zależy na tym, by ich biust prezentował się atrakcyjnie, by był kształtny i powabny – jest przecież atrybutem kobiecości. Nic więc dziwnego, że laserowe ujędrnianie piersi zyskuje coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej w Lublinie, które – jak Laser Esteti Med – dysponują innowacyjnymi laserami. Dziś wyjaśniamy, jak można ujędrnić biust bez skalpela.

O genetyki po dietę, czyli co wpływa na wygląd piersi?

Na to, jak wyglądają kobiece piersi ma wpływ wiele czynników, do których zaliczamy:

  • predyspozycje genetyczne – w dużej mierze to właśnie geny decydują, jak wygląda kobiecy biust, podobnie zresztą jak o innych aspektach budowy sylwetki;
  • wiek kobiety – skóra, także skóra biustu, zmienia się z upływem czasu, ulega naturalnemu procesowi starzenia, którego częścią jest utrata elastyczności;

kobieta myśli o ujędrnianiu piersi

  • ciąże i karmienie piersią – pod wpływem zmian hormonalnych, wzrostu masy ciała i naturalnego karmienia piersią, większość mam dostrzega utratę jędrności biustu;
  • aktywność fizyczną – wszyscy, którzy ćwiczą, wiedzą, że ciało w ruchu zyskuje atrakcyjniejszy wygląd, dotyczy to także piersi; jeśli nie utrzymują ich silne mięśnie, biust opada;
  • dietę – wpływa ona przede wszystkim na jakość skóry; im bardziej jest ona nawodniona, tym lepiej się prezentuje.

Wiele pań próbuje domowymi sposobami poprawić wygląd piersi, sięgając po kremy, ćwicząc czy wybierając bieliznę typu push-up, która dodaje pewności siebie, eksponując piękny dekolt. Są to jednak rozwiązania przejściowe.

Zapomnij o chirurgicznych metodach ujędrniania biustu

Dawniej poprawie wyglądu piersi służyły zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – inwazyjne, wiążące się z szeregiem możliwych komplikacji, a także wymagające długotrwałej rekonwalescencji. Ich rezultat nigdy nie był pewien – wprowadzenie pod tkankę skórną silikonowego implantu nie zawsze dawało naturalny efekt, tak ważny dla wielu Pacjentek.

Operacje plastyczne piersi sprawdzają się u tych pań, które nie boją się interwencji skalpelem i oczekują dużego powiększenia piersi. Jednak u kobiet, którym zależy na dyskretnej, ale zauważalnej poprawie, sprawdzi się laserowe ujędrnianie piersi.

Jedna terapia laserowa w trybie SMOOTH jak 10 dermabrazji

Do zabiegów laserowego ujędrniania piersi wykorzystujemy głowicę Er:YAG lasera Fotona Spectro SP, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu dostępnych w Lublinie. Tryb SMOOTH, przewidziany dla takich zabiegów, powoduje, że po emisji wiązki laserowej skóra biustu i dekoltu zaczyna się złuszczać, a w jej głębszych warstwach rozpoczynają się procesy przebudowy kolagenu.

Wykonanie pełnego protokołu zabiegowego, obejmującego d 3 do 5 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych, gwarantuje finalny efekt. Jednak pierwsze rezultaty będą już widoczne po 1-2 tygodniach.

Procedura SPOOTH jest w swojej skuteczności porównywana do 10 dermabrazji. Jest też bezpieczna i bezbolesna. Specjaliści podkreślają, że działa silniej niż złuszczanie średniej głębokości stosowne w peelingach laserowych i mniej radykalnie niż zabieg na najgłębszych warstwach tkanki, który w przypadku delikatnej skóry piersi byłby zbyt drastyczny.

Efekty laserowego ujędrniania piersi

Zaraz po zabiegu skóra może być bardziej wrażliwa na dotyk i podatniejsza na podrażnienia. Mogą też pojawić się obrzęki czy zaczerwienienia, ale jest to krótkotrwałe. Jak wspomnieliśmy, już po upływie tygodnia można będzie zauważyć oczekiwane efekty:

  • zagęszczenie skóry,
  • obkurczenie oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych,
  • ujednolicenie koloru skóry.

Poza efektem ujędrnienia zauważymy także inne, dodatkowe pozytywne zmiany:

  • redukcję rozstępów,
  • redukcję przebarwień.

Z czasem i wraz z kolejnymi zabiegami – kiedy nastąpi już przebudowa i skrócenie włókien kolagenowych – będą się one nasilały, by w końcu biust był pełniejszy, uniesiony, a jego skóra wygładzona.

Zapraszamy mieszkanki Lublina na konsultacje do naszych specjalistów

Jeśli marzy Ci się pełniejszy biust, chcesz by wyglądał atrakcyjnej – zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Laser Esteti Med na zabieg laserowego ujędrniania biustu. Od naszego specjalisty dowiesz się, jakiego efektu oczekiwać, jak się przygotować do zabiegu i jak w szczegółach będzie on przebiegał. Twój dekolt zmów może Ci się podobać.

Menu