Dermatologia estetyczna

Profilaktyka i działania wspomagające w dermatologii estetycznej

O dermatologii estetycznej należy mówić w kontekście zabiegów przeprowadzanych u osób zdrowych, bez problemów skórnych. Zabiegi te mają na celu poprawę wyglądu, przeciwdziałanie szybkiemu starzeniu się skóry, poprawę kolorytu, niwelowanie drobnych zmarszczek. Wśród najskuteczniejszych rozwiązań znajduje się tutaj laseroterapia, której potencjał wykorzystywany jest w wielu dziedzinach dotyczących ludzkiego zdrowia i urody. Naszym Pacjentom zalecamy określone kuracje z zastosowaniem lasera Fotona Spectro SP.

Przewaga lasera na innymi metodami

Pacjenci gabinetu Laser Esteti Med w Lublinie doceniają szybkość i precyzję działania laseroterapii. Opracowana przed laty i stale udoskonalona technologia sprawdza się między innymi w zaawansowanych procedurach medycznych (przykład: leczenie trudno gojących się ran), co potwierdza jej skuteczność poprzez oddziaływanie na skórę.

W kontekście dermatologii estetycznej, najważniejsze argumenty przemawiające za korzystaniem z dobrodziejstw Fotona Spectro SP, to:

 • skrócenie czasu do osiągnięcia rezultatów – samodzielne zmagania z niedoskonałościami wymagają często wielu tygodni lub miesięcy stosowania kremów, maści i innych preparatów; z pomocą lasera efekty te osiągane są znacznie szybciej dzięki większej mobilizacji głębszych warstw skóry do procesów przebudowy i regeneracji;
 • działanie punktowe lub rozproszone – zależnie od rodzaju kuracji, światło lasera może działać na jeden punkt (rozjaśnianie pojedynczych znamion), jak też na znacznie większy obszar, lecz również precyzyjne kontrolowany przez specjalistę wykonującego zabieg (ujędrnianie skóry twarzy, redukcja piegów);
 • szerokie spektrum działania – niezależnie od rodzaju zabiegu, w skórze zachodzi szereg pozytywnych przemian, co sprawia, że przy każdym zabiegu poprawia się mikrokrążenie, przyspieszają procesy regeneracji komórkowej, następuje wzmożona produkcja adenozynotrójfosforanu (ATP), czyli energii niezbędnej do funkcjonowania komórek.

To inwestycja w uzyskanie efektów zgodnych z oczekiwaniami. Warto poznać wszystkie możliwości, aby w pełni wykorzystać udogodnienia, jakie daje współczesna laseroterapia, która stanowi istotne wsparcie medycyny estetycznej.

Laseroterapia

W czym pomoże Ci dermatologia estetyczna

Niezależnie od dotychczasowych doświadczeń i samodzielnych działań, profesjonalna pomoc stanowi istotne wsparcie dla osiągnięcia konkretnych rezultatów. Już po pierwszej sesji widoczne są efekty, a cała kuracja laserem wpływa korzystnie między innymi na:

 1. poprawę kondycji skóry – wysoka skuteczność w przywracaniu:
  1. prawidłowego nawilżenia,
  2. jędrności, napięcia,
  3. elastyczności,
 2. redukcję zmarszczek – zarówno drobnych i płytkich, jak też głębokich:
  1. wokół oczu i ust,
  2. na czole, w strefie pomiędzy nosem a ustami,
  3. na szyi i dekolcie,
 3. korektę defektów estetycznych – skuteczne działanie na:
  1. usuwanie cieni i opuchlizny pod oczami,
  2. niwelowanie drobnych naczynek,
  3. redukcję rozszerzonych porów i zaskórników,
  4. usuwanie przebarwień wszelkiego pochodzenia.

Dermatologię estetyczną warto rozważać również, gdy zmagania ze skórą dotyczą brodawek oraz znamion barwnikowych. Z pozoru niegroźne, mogą bowiem przekształcić się w poważne zmiany chorobowe.

Tak leczymy laserem brodawki i kurzajki

Brodawki wirusowe, zwane potocznie kurzajkami, wywoływane są przez wirus brodawczaka ludzkiego, lecz zależnie od umiejscowienia na ciele, konkretną przyczyną jest dany podtyp wirusa. Inna będzie więc etiologia zmian na twarzy, a inna na dłoniach czy stopach. Chociaż większość brodawek ma charakter zmian łagodnych, to HPV 16 i HPV 18 mogą prowadzić do nowotworów, zatem każdą taką zmianę należy skonsultować z lekarzem. Co równie ważne, brodawki są zakaźne, mogą też rozsiewać się po ciele.

Laserowe usuwanie takich zmian polega na szybkim i bezbolesnym (dzięki znieczuleniu) wypalaniu precyzyjnie określonego miejsca na skórze, a tym samym na usunięciu tkanki dotkniętej wirusem. Wystarczy kilkanaście minut działania lasera. Skóra wokół pozostaje nienaruszona, regeneracja miejsca po brodawce rozpoczyna się już w następnej dobie, a po kilku dniach zwykle miejsce to pokrywa się zdrowym naskórkiem.

Laser frakcyjny to skuteczna metoda również na wszelkie znamiona, tzw. pieprzyki. Tutaj także poddana działaniu lasera tkanka ulega kontrolowanemu uszkodzeniu, aby w jej miejsce pojawiła się nowa, zdrowa i estetyczna skóra. Zabieg trwa jednak krócej, zazwyczaj kilka minut.

Wiele możliwości w ramach współczesnej dermatologii estetycznej w Lublinie

O popularności laseroterapii świadczy zainteresowanie zabiegami wykonywanymi także w naszym gabinecie Laser Esteti Med w Lublinie. Pacjenci zdają się na naszą wiedzę oraz doświadczenie, ponieważ dany objaw starzenia się skóry lub zmian barwnikowych mogą być zarówno niegroźnym defektem, jak też początkiem schorzenia. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy w kwestii wyboru odpowiedniego zabiegu.

Menu