Który lifting twarzy jest dla Ciebie?

Frakcjonowanie laserowe daje dziś wiele zróżnicowanych możliwości wykonywania liftingu twarzy o spektakularnych efektach. Dzięki laserowi Fotona Spectro SP, którym w codziennej pracy posługują się nasi specjaliści z Laset Esteti Med z Lublina przekonało się o tym już wiele naszych Pacjentek. W tym wpisie przedstawiamy najskuteczniejsze zabiegi liftingu laserowego – od tych najdelikatniejszych po te dające najsilniejsze efekty.

Różne oblicza liftingu laserowego

Do wykonywania liftingu twarzy wykorzystujemy dwa rodzaje wiązek laserowych – te które działają ablacyjnie i te o działaniu ablacyjnym.

twarz kobiety po liftingu

Co to oznacza?

  •  Lasery nieablacyjne (Nd:YAG) powodują podgrzanie wewnętrznej warstwy skóry bez naruszania warstwy rogowej, co oznacza, że nie zachodzi proces ablacji, ale dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu. Zabiegi nieblacyjne nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji estetycznej – trwa ona od kliku dni do tygodnia. Ich sposób oddziaływania na skórę przekłada się na ich zastosowanie – do usuwania drobnych niedoskonałości, jak kurze łapki.
  •  Lasery ablacyjne (Er:YAG) emitują wiązkę, która wnika w głąb skóry, gdzie trafia na wodę w tkankach. Woda pochłania energię lasera, co powoduje jej szybkie podgrzanie i ablację, czyli odparowanie naskórka oraz znajdującej się na wierzchu warstwy skóry właściwej. Równocześnie podgrzanie tkanki pobudza produkcję kolagenu w wyniku szoku termicznego, którego doznaje skóra. Zabiegi ablacyjne – pozwalające na usuwanie różnych objawów starzenia się skóry – wiążą się z pewnym dyskomfortem i wymagają na ogół rekonwalescencji estetycznej trwającej od tygodnia do dwóch.

Różnica między tymi laserami polega też na tym, że te działające nieablacyjnie mogą być obsługiwane przez kosmetologów, podczas gdy ablacyjne – wyłącznie przez lekarzy medycyny estetycznej.

W Laser Esteti Med w Lublinie wykorzystujemy laser Fotona Spectro SP wyposażony w dwie głowice: nieablacyjną i ablacyjną, co pozwala nam wykonywać całe spektrum zabiegów laserowego liftingu. Dziś poznasz je wszystkie.

Subtelne fotoodmładzanie T3 (Nd:YAG)

Zabieg ten jest kompleksową procedurą poprawia napięcie (tightness), koloryt (tone) oraz strukturę (textur) skóry. Wiązka laserowa dociera do głęboko położonych warstw skóry, podgrzewając je, co prowadzi do regeneracji kolagenu i elastyny, a w efekcie – do poprawy wyglądu skóry. Tak zapoczątkowane odmładzanie tkanki będzie trwało jeszcze do 6-12 miesięcy. Fotoodmładzanie T3 jako zabieg anti-aging pozwala usunąć drobne zmarszczki bez ryzyka niedyspozycji estetycznej. Mogą wystąpić zaróżowienia, ale znikną w przeciągu kilku godzin.

Delikatne frakcjonowanie 3D (Nd:YAG)

Procedurę tę określa się niekiedy głębokim liftingiem, ponieważ poprzez spowodowanie kontrolowanych, głębokich termouszkodzeń, prowadzi do radykalnego odmłodzenia skóry. Dzięki stymulacji fibroblastów odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu, osiągamy 40% poprawę napięcia tkanki skórnej z nieznaczną niedyspozycją estetyczną.

Efektowny frakcyjny peeling laserowy (Er:YAG)

Ten dedykowany skórze delikatnej i cienkiej zabieg możemy przeprowadzić jako procedurę delikatną lub średnią, co pozwala nam poprawiać jędrność skóry i usuwać zmarszczki. Poprawę jakości skóry zauważysz tuż po zabiegu, ale pełen rezultat uwidoczni się 2-3 miesiące po wykonaniu peelingu laserowego. Jednak proces odnowy kolagenu będzie trwał jeszcze nawet przez 12 miesięcy.

Niesamowicie skuteczny resurfacing (Er:YAG)

Jest to głęboki typ peelingu laserowego, który przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, zwiotczałej, ze zmarszczkami i wyraźnie zarysowującymi się bruzdami. Stymulacja produkcji kolagenu w tkance skórnej pozwala na poprawę jej napięcia, gęstości, a w rezultacie – na uzyskanie widocznego odmłodzenia. Niedyspozycja estetyczna potrwa kilka dni.

Finezyjne frakcjonowanie SMOOTH (Er:YAG)

Zabieg ten przeprowadzany jest w ramach profilaktyki antu-aging oraz wtedy, kiedy mamy do czynienia z utratą gęstości skóry, ze zwiotczeniem owalu twarzy, sprawdza się również, kiedy okolica powiek traci jędrność. Dzięki temu, że w wyniku zabiegu skracają się włókna kolagenowe, tkanka skórna odzyskuje elastyczność, wygładza się. Pod wpływem działania lasera dochodzi do minimalnego uszkodzenia naskórka, co nie powoduje znacznej niedyspozycji estetycznej.

Radykalny remodeling TWINLIGHT (Nd:Yag+Er:YAG)

Zabieg przebiega dwuetapowo, łącząc procedury frakcjonowania ablacyjnego oraz frakcjonowania 3D i fotoodmładzania T3 (nieablacyjnego), czego efektem jest wygładzenie i ujędrnienie tkanki skórnej i poprawa jej kolorytu, a także redukcja zmarszczek. Skóra będzie wymagała krótkiej rekonwalescencji estetycznej.

Rewolucyjny endolifting 4D (Nd:Yag+Er:YAG)

Najnowszy protokół enoliftingu 4D obejmuje cztery procedury laserowe przeprowadzane głowicą ablacyjną i nieablacyjną (FRAC3®, EndoLifting®, PIANO®, SupErfacialTTM), co pozwala nam oddziaływać na wszystkie warstwy skóry – począwszy od tych najgłębiej położonych, gdzie odbywa się odbudowa kolagenu, po najpłytsze. W efekcie zabiegu możliwe jest zauważalne spłycenie bruzd nosowo-wargowych w takim stopniu, w jakim zrobiłyby to wypełniacze.

Mieszkanki Lublina doceniły lifting laserowy

Lifting twarzy bez użycia skalpela, jaki wykonujemy w Laser Esteti Med w Lublinie, wykorzystuje fizjologiczną zdolność skóry do regeneracji. W czasie zabiegu laserowego pobudzona i zintensyfikowana zostaje produkcja kolagenu, który odpowiada za utrzymanie elastyczności skóry – niezależnie od wieku Pacjentki. Jeśli jeszcze nie wiesz, który z laserowych liftingów jest dla Ciebie, zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów – wybierzemy najlepszą dla Ciebie metodę odmładzania twarzy.

Menu