Leczenie chrapania

Skuteczne leczenie chrapania – problem znika na zawsze

Chrapanie jest przypadłością, która dotyka, jak pokazują statystyki, około 40% kobiet i 60% mężczyzn. Negatywnie wpływa ono na jakość snu, a później na jakość funkcjonowania w ciągu dnia, prowadząc ponadto do szeregu groźnych dla zdrowia konsekwencji. Dziś jednak przypadłość tę możemy skutecznie leczyć przy pomocy innowacyjnych zabiegów laserowych. To leczenie chrapania na miarę potrzeb Pacjentów.

Fizjologia chrapania

Chrapaniem nazywamy zespół zaburzeń oddychania w czasie snu, w wyniku którego dochodzi do zmniejszenia ilości powietrza docierającego do płuc, przez co spada natlenienie organizmu. Taki sen jest nieefektywny, nie daje odpoczynku. Oznacza to, że organizm nie regeneruje się w nocy, co przekłada się na samopoczucie w ciągu dnia, zdolności poznawcze, a także ogólny stan zdrowia. Osoby, które chrapią, narażone są na rozwinięcie się chorób krążenia, depresji, silnych bólów głowy, a mężczyźni także na obniżenie libido. Brak odpowiedniego leczenia chrapanie może powodować bezdech senny, który niesie ze sobą powikłania ze strony układu krążenia.

Metody leczenia chrapania laserem

Można wyróżnić kilka wiodących przyczyn chrapania:

  • wiotkość tkanek gardła,
  • wydłużenie podniebienia miękkiego,
  • przerośnięcie języczka,
  • powiększenie migdałków,
  • skrzywienie przegrody nosowej.
  • przerost małżowin nosowych.

W każdym przypadku mamy do czynienia z nieprzyjemnymi efektami dźwiękowymi, których natężenie może sięgać nawet 70 dB. Nasilają się one u osób otyłych (kiedy BMI przekracza 40), palących oraz po spożyciu alkoholu, a także wtedy, kiedy dochodzi do rozluźnienia mięśni po przyjęciu leków nasennych czy uspokajających.

Leczenie laserowe chrapania – jak to robimy w Lublinie

W leczeniu chrapania coraz powszechniej wykorzystuje się lasery, ponieważ zabiegi takie są bezinwazyjne, odbywają się bez skalpela. Ponadto:

  • właściwie przeprowadzone laseroterapia wykazuje skuteczność na poziomie 90%;
  • leczenie polega na skierowaniu precyzyjnie dobranej wiązki laserowej – około 8 tysięcy impulsów laserowych – na tkanki w obrębie gardła (łuki podniebienia miękkiego, języczek, migdałki, boczne części nasady języka); dochodzi wówczas do ich obkurczenia;
  • pobudzone zostają procesy produkcji nowych włókien kolagenowych, w wyniku czego tkanki odzyskują sprężystość; w ten sposób usunięta zostaje przyczyna chrapania.

Leczenie chrapania prowadzone jest pod nadzorem lekarza, który kwalifikuje do zabiegu i dobiera zindywidualizowane parametry oraz planuje serię zabiegów odbywających się w odstępie 6 tygodni. Cała procedura nie wymaga premedykacji ani znieczulenia w czasie jej wykonywania i jest dobrze tolerowana przez Pacjentów. Zaraz po zabiegu Pacjent może wrócić do domu i do codziennych czynności. Nie jest konieczny żaden okres rekonwalescencji, można spokojnie przyjmować płyny i pokarmy.

NightLase pozwala zapomnieć o problemie chrapania

W codziennej pracy z Pacjentami zmagającymi się z chrapaniem stosujemy metodę NightLase, na zastosowanie której pozwala nowoczesny laser Fotona Spectro SP. Głowica Er:YAG działa na powierzchni tkanek, jest delikatna, przez co cały zabieg gwarantuje najmniej inwazyjny powrót do zdrowego oddychania w czasie snu.

Kiedy chrapanie trzeba leczyć

Jeśli obserwujesz u siebie poniższe objawy towarzyszące chrapaniu, warto skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistą:

  • zmęczenie w ciągu dnia,
  • uczucie niewyspania,
  • wzmożona senność,
  • problemy z koncentracją,
  • zaburzenia pamięci,
  • bóle głowy podobne do migrenowych,
  • nasilenie objawów chorób przewlekłych takich jak: nadciśnienie, cukrzyca.

Dolegliwości tych nie należy bagatelizować niezależnie od wieku Pacjenta.

Pozwól sobie na zdrowy sen

Leczenie chrapania w Lublinie nigdy nie było tak proste, skuteczne i nieuciążliwe. Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów w Laser Esteti Med wszystkich, którzy chrapią. Warto poznać przyczynę tego schorzenia i ją wyleczyć, by skutecznie zadbać o swoje zdrowie oraz o komfort swoich bliskich.

Menu